SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Tygodnika Powszechnego z darmowym CMS dla małych wydawców

Fundacja Tygodnika Powszechnego stworzyła nowoczesny i intuicyjny w obsłudze system do zarządzania publikacją treści, który po wdrożeniu w redakcji „Tygodnika Powszechnego” udostępnia darmowo mniejszym wydawcom.

(screen: Tygodnikpowszechny.pl/re-medium)(screen: Tygodnikpowszechny.pl/re-medium)

System CMS, nazwany rE-medium, jest oparty na systemie Drupal. Narzędzie powstało w ramach prowadzonego przez Fundację projektu „rE-medium – rozwiązanie CMS dla małych i średnich wydawnictw prasowych” dofinansowanego z programu Aktywni Obywatele–Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy Norweskich. Projekt zakładał stworzenie zintegrowanego rozwiązania produkcyjno-marketingowego dla małych, niezależnych wydawców mediów elektronicznych i/lub drukowanych.

Jak podkreśla Fundacja, unikalność tego rozwiązania polega na tym, że zostało stworzone dla wydawców przez wydawców, że zostało zaprojektowane i przetestowane przez ludzi, którzy najlepiej znają specyfikę pracy redakcyjnej, potrzeby marketingowe, a przede wszystkim znają wyzwania i problemy, z którymi mierzą się obecnie wydawcy prasy w Polsce.

Narzędzie składa się z workflowu redakcyjnego, znacząco upraszczającego zarządzanie treściami w wydaniu papierowym oraz w serwisie online, narzędzia do prowadzenia stron WWW, modułu paywall, który pozwala na monetyzację publikowanych tam treści i wreszcie kompletu rozwiązań służących do prowadzenia bazy kont użytkowników wraz z integracją z narzędziami analitycznymi i marketingowymi (Google Analytics, platforma marketing automation).

System rE-medium jest udostępniany bezpłatnie przez Fundację Tygodnika Powszechnego małym, niezależnym wydawnictwom. Pierwszym jego beneficjentem jest wydawca „Tygodnika Powszechnego”. Więcej informacji na temat rozwiązania można uzyskać w serwisie re-medium.tygodnikpowszechny.pl

Jak wynika z danych PBC, w ub.r. średnia sprzedaż wydania „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 21 621 egz. (spadek o 5,07 proc. rok do roku). 

Dołącz do dyskusji: Fundacja Tygodnika Powszechnego z darmowym CMS dla małych wydawców

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
festyn
Stworzyli rozwiązanie, które jest od lat? A ile to wszystko kosztowało, bo tej informacji brakuje?
odpowiedź
User
dilips
Napisz do nas podpisz regulamin, licencję a my się zastanowimy czy damy.
odpowiedź