SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Urbański: Chcę szybko poprawić rażące błędy

Andrzej Urbański p.o. prezesa TVP uważa, że Bronisław Wildstein słusznie chciał zreformować telewizję publiczną, ale nie wystrzegł się błędów.

„Raz to były programy lepsze, raz gorsze. Zaniepokoiły mnie pewne tendencje. Po pierwsze - tabloidyzacja informacji, pokazywanie nawet ważnych wydarzeń w formie lekkiego felietonu. Po drugie - lekkie traktowanie podstawowych zasad dziennikarskich, jak np. komentarz dziennikarza zamiast przedstawienia faktów lub pominięcie racji drugiej strony. Dlatego chcę szybko sformułować coś w rodzaju kodeksu, który będzie obowiązywał dziennikarzy TVP i pomoże skorygować błędy” – mówi „Gazecie Wyborczej” Andrzej Urbański.

Dodaje, że w "Wiadomościach" zabrakło niektórych tematów.

„Nie o to chodzi, by telewizja była prorządowa czy antyrządowa, ale by rzetelnie informowała o ważnych wydarzeniach. I to musimy poprawić. Dzieje się mnóstwo ważnych rzeczy nas dotyczących np. w UE, a w "Wiadomościach" tego czasami brakuje. Polska gospodarka staje się lokomotywą europejskiego wzrostu gospodarczego - i ten fakt umyka naszym reporterom, a tymczasem "Wiadomości" kilka dni z rzędu poświęcają uwagę temu, jaki polityk gdzie ma przedziałek. Dziennikarze zbyt często zajmują się nieistotnymi sporami między politykami, a nie drążą i prezentują informacji ważnych, jak np. wzrost płac, rekordowe wzrosty produkcji przemysłowej, spadek bezrobocia” – wymienia.

Z rozmowy w „Gazecie Wyborczej” z Urbańskim wynika, że prezydent Lech Kaczyński ma pretensje do Telewizji Polskiej, że ta nie mówi o jego poczynaniach, jak np. ostatnia wizyta w Irlandii.

„Takie błędy nie powinny się zdarzać” – komentuje Urbański.

Dodaje, że nie podjął jeszcze decyzji, czy weźmie udział w konkursie na prezesa TVP. Najpierw musi rozeznać się w sytuacji spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urbański: Chcę szybko poprawić rażące błędy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl