SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy wydawcy Grupy naTemat.pl wzrosły do 8,2 mln zł, zysk netto zmalał do 1,8 mln zł

W ub.r. spółka Glob360, do której należy Grupa naTemat.pl, zanotowała 8,2 mln wpływów ze sprzedaży, o 41,3 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz 1,76 mln zł zysku netto, po spadku o 10,5 proc. w skali roku.

Tomasz MachałaArticle

Ze sprawozdania finansowego Glob360, przekazanego blogerowi Arnoldowi Buzdyganowi, wynika, że w ub.r. spółka osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży z 5,8 mln zł do 8,2 mln zł, natomiast koszty jej działalności operacyjnej zwiększyły się z 3,44 mln zł do 5,96 mln zł.

Najwięcej firma przeznaczyła na usługi obce (2,63 mln zł, wobec 1,77 mln zł rok wcześniej) i wynagrodzenia pracowników (1,9 mln zł, wobec 1,23 mln zł w 2014 roku, dodatkowo koszty ubezpieczeń społecznych i innych świadczeń podskoczyły z 54,6 tys. zł do 106,8 tys. zł). Natomiast najbardziej wzrosły wydatki określone jako pozostałe koszty rodzajowe - z 294,9 tys. zł do 1,21 mln zł.

Właścicielami Glob360 są Tomasz Lis (63,5 proc. udziałów), Robert Jędrzejczyk (34 proc.) i prezes spółki Tomasz Machała (2,5 proc). Na koniec ub.r. spółka zatrudniała 6 pracowników etatowych.

1,8 mln zł z zysku firmy w 2014 roku zostało wypłacone udziałowcom jako dywidenda. Zeszłoroczny zysk netto zgodnie zarządu spółki także zdecydował się wypłacić w formie dywidendy.

Do Glob360 należy działający od ponad czterech lat portal ogólnotematyczny naTemat.pl, serwis gospodarczy INNPoland.pl, serwis dla rodziców Mamadu.pl (38 proc. udziałów w nim sprzedała firmie w maju ub.r. aktorka Anna Mucha) i 80 proc. udziałów serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl. Wiosną br. firma uruchomiła serwis lifestylowy Bliss działający w domenie natemat.pl oraz zapowiedziała start serwisu TruDat weryfikującego opinie i informacje krążące w obiegu publicznym.

Według Gemius Audience w kwietniu br. strony Grupy naTemat.pl zanotowały łącznie (z uwzględnieniem współodwiedzalności) 4,95 mln mln realnych użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wpływy wydawcy Grupy naTemat.pl wzrosły do 8,2 mln zł, zysk netto zmalał do 1,8 mln zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
Taki portalik z liczbą artykułów jakby jedna osoba to prowadziła a przychody i koszty milionowe.
odpowiedź
User
Pan kotek
Chwalili się że są otwarcie na różne opinie i poglądy. Bardzo szybko niewygodnych komentujących zwracających w sposób grzeczny uwagę na błędy logiczne i nieścisłości zaczęto banować. "Ban inteligentny " w wykonaniu NA temat to blokowanie możliwości wyświetlania komentarza poza autorem tegoż. NA temat stał się portalem dla sfrustrowanych ćwierć inteligentów .
odpowiedź
User
Młotek
NA temat stał się portalem dla sfrustrowanych ćwierć inteligentów .


Pisze się "ćwierćinteligentów", inteligencie.
odpowiedź