SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współpraca Alcatela i Eurosport

Alcatel podpisała umowę ze stacją Eurosport.

Dzięki niej Eurosport włączy się w prowadzone przez firmę Alcatel prace nad rozwiązaniem "pod klucz" w zakresie nowych mediów, udostępniając swoją wiedzę oraz usługi specjalistyczne ukierunkowane na relacjonowanie wydarzeń sportowych na żywo.

Wszystko wskazuje na to, że szerokopasmowy dostęp do Internetu oraz sieci komórkowe staną się atrakcyjnym narzędziem rozpowszechniania treści, które poszerzy dostępność i zasięg odbioru najważniejszych wydarzeń sportowych poza tradycyjny przekaz telewizyjny. Dla kibiców sportowych oznacza to intensywniejsze przeżycia, a dla właścicieli praw do transmisji i praw autorskich oraz dostawców usług — dodatkowe źródła przychodów.

Dzięki wyjątkowemu połączeniu wiedzy firmy Alcatel na temat tworzenia i dostarczania usług triple play — (zintegrowane usługi telewizji, telefonii i dostępu do Internetu) z możliwościami produkcyjnymi stacji Eurosport, entuzjaści sportu na całym świecie będą mogli na żywo oglądać fascynujące wydarzenia sportowe za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych i komputerów z szerokopasmowym dostępem do Internetu.

Pierwszym przykładem tej współpracy jest zaprojektowanie i opracowanie przez firmę Alcatel — będącą oficjalnym dostawcą nowych rodzajów treści multimedialnych związanych z 32. Regatami o Puchar Ameryki (America's Cup) — pakietu usług obejmującego m.in. Virtual TV oraz Live Sailing. Te dwie nowatorskie usługi, umożliwiające śledzenie emocjonujących zmagań żeglarzy, zostały wprowadzone po raz pierwszy podczas czwartej i piątej rundy niedawnych regat Louis Vuitton w Walencji. Eurosport pod kierunkiem Alcatela pomagał przy opracowywaniu usługi Virtual TV, przygotowując teksty komentarzy na żywo, krótkie animacje przedstawiające kluczowe momenty wyścigu, a także wirtualne archiwa regat.

Alcatel i Eurosport postanowiły również wspólnie pracować nad rozwojem usług Virtual TV oraz Live Sailing, a także dodatkowych usług udostępniania nowych rodzajów treści multimedialnych, m.in. gier interaktywnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Współpraca Alcatela i Eurosport

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl