SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

X rocznica wizyty Jana Pawła II na Podhalu w TVP3

10 czerwca TVP3 transmitować będzie uroczystą Mszę Świętą upamiętniającą X rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Tak jak przed dziesięcioma laty Zakopiańczycy oraz wierni z całego kraju spotkają się na stadionie pod Wielką Krokwią. Liturgii przewodniczyć będzie kardynał Stanisław Dziwisz. Udział w uroczystości zapowiedziały orkiestry góralskie Podhalańczyków oraz chóry: "Wierchy", "Watra" i "Kantylena", "Echo Gorczańskie" i "Gorce", "Magnificat", „Turliki”. 

Uroczysta Msza Święta będzie jednocześnie kulminacją uroczystości jubileuszowych, które w Zakopanem trwają do 10 czerwca. W TVP3 relacja na żywo w niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00.

TVP3 pokaże również reportaż przypominający wszystkie pielgrzymki Ojca Świętego na Podhale.

Podczas pierwszej wizyty w Polsce 8 czerwca 1979 roku Jan Paweł II zawitał do Nowego Targu. Wówczas górale w tajemnicy przed komunistycznymi władzami stawiali dla niego drewniany ołtarz w stylu tatrzańskim. Na mszę świętą przybyło blisko milion osób.

Kolejna pielgrzymka - cztery lata później - owiana była tajemnicą. W czerwcu 1983 roku Ojciec Święty przybył na krótki wypoczynek do Doliny Chochołowskiej w Tatrach. W schronisku czekał na niego Lech Wałęsa. Po spotkaniu papież udał się na spacer po Tatrach. W 1997 roku górale z Podhala doczekali się pielgrzymki z prawdziwego zdarzenia. Z tego spotkania najbardziej w pamięci utkwiła wiernym uroczysta Msza Święta pod Wielką Krokwią, podczas której górale złożyli papieżowi hołd.

Reportaż na TVP3 w niedzielę 10 czerwca o godz. 09.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: X rocznica wizyty Jana Pawła II na Podhalu w TVP3

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl