SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żak odwołany z funkcji szefa PR I. Ruszył konkurs na dyrektora

Andrzej Żak nie jest już p.o. dyrektora radiowej Jedynki. Decyzją zarządu Polskiego Radia zastąpił go Michał Maliszewski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Żak odwołany z funkcji szefa PR I. Ruszył konkurs na dyrektora

Zarząd Polskiego Radia ogłosił jednocześnie konkurs na stanowisko dyrektora Programu 1 Polskiego Radia. Oferty w konkursie można składać do 25 września br. (zobacz warunki ogłoszenia), a Maliszewski będzie pełnił funkcję p.o. dyrektora radiowej Jedynki do chwili rozstrzygnięcia tego konkursu. W czwartek nie udało nam się dowiedzieć, czy Maliszewski w tym konkursie też weźmie udział.

Pewne natomiast jest, że do konkursu na szefa Jedynki na pewno nie stanie dotychczasowy p.o. dyrektora Programu 1 PR Andrzej Żak. - W czasie wywiadu udzielonego Wirtualnemedia.pl wyjaśniłem, dlaczego nie zamierzam startować w konkursie. Dzisiaj mogę tylko dodać: utwierdziłem się w tym przekonaniu - powiedział w czwartek w rozmowie z nami Andrzej Żak, który pozostaje w redakcji Programu 1 PR, gdzie będzie nadal pełnił funkcję szefa Redakcji Aktualności.

>> Duży spadek RMF FM, zyskały Eska Rock i Czwórka

- Nie widzę potrzeby, aby się z kimkolwiek porównywać, czy stawać w jakimś wyścigu. Wspomogę się może nieco humorystycznym, ale istniejącym w powszechnym obiegu sformułowaniem: jedno z praw pewnego wielkiego uczonego mówi o tym, że każdy człowiek dąży do osiągnięcia poziomu swojej niekompetencji. Ja ten poziom osiągnąłem i nie odczuwam potrzeby, by iść dalej. Po drugie udział w konkursach na szefa kanału nie wnosi nic nowego do mojego życia zawodowego. W czasie prezesury Andrzeja Siezieniewskiego byłem redaktorem naczelnym Redakcji Aktualności w Polskim Radio. Udało mi się wówczas stworzyć organizm, który dość sprawnie funkcjonował. Na wszystkich antenach wszystkie elementy, za które odpowiadałem działały, jak należy. Wtedy zaspokoiłem już swoje ambicje bycia redaktorem naczelnym - powiedział Andrzej Żak w udzielonym nam wywiadzie (więcej na ten temat).

Michał Maliszewski ma kilkuletnie doświadczenie w mediach. W latach 2003-2005 był dyrektorem Polskiego Radia dla Zagranicy, a w latach 2000-2002 związany był z TVP, gdzie był m.in. szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W latach 2002-2003 pracował w PZU SA na stanowisku dyrektora biura komunikacji korporacyjnej.

Z wykształcenia jest doktorem politologii oraz historykiem sztuki, ukończył też podyplomowa studia z dziennikarstwa na UW. Był m.in. adiunktem w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie. Wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Dresden International University.

Usunięcie ze stanowiska Andrzeja Żaka to kolejna zmiana w kierownictwie radiowej Jedynki w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Żak pełnił funkcję p.o. szefa Programu 1 PR niewiele ponad miesiąc. Objął tę funkcję po tym, jak ze stanowiska dyrektora Jedynki odwołano pod koniec lipca Ryszarda Hińczę (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żak odwołany z funkcji szefa PR I. Ruszył konkurs na dyrektora

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tv
Maliszewski to miernota, w TVP był komisarzem politycznym SLD. Mierny, bierny, ale wierny komunie!!!
8 8
odpowiedź
User
radioskala
I jak ma być normalnie? W radiu komercyjnym liczą się słupki słuchalności, a w publicznym,stołki ! Tak naprawdę, to słuchaczy ma się głęboko w d...e .
8 8
odpowiedź
User
darek
no i dobrze.
8 8
odpowiedź
User
lister
Oby tylko nie potraktowali Żaka bardzo przyzwoitego człowieka i radiowca - tak jak Hińczę, jego poprzednika w Jedynce.
Ci, co traktują ludzi jak przedmioty, które można w dowolnej chwili wyrzucić, powinni pamiętać, że zostaną potraktowani w podobny sposób. Niech się wtedy nie dziwią !!!
8 8
odpowiedź
User
rychu
jaki rzewny artykul... i co teraz bedzie... ojojojoj. Andrju glowa do gory i raz dwa LEWA! Nie placz.
8 8
odpowiedź