SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zalando z większymi przychodami i liczbą klientów, 59,2 mln euro zysku

Internetowa platforma modowa Zalando w pierwszej połowie 2015 roku wykazała wzrost przychodów na poziomie 31,5 proc. Liczba aktywnych klientów wzrosła do 16,4 mln, a firma podniosła prognozę przychodów do 28-31 proc.

Article

W komunikacie Zalando podaje, że w ciągu pierwszych 6. miesięcy br. przychody grupy wyniosły 1,38 mld euro, co oznacza wzrost rok do roku o 31,5 proc. Z kolei zysk EBIT zamknął się kwotą 59,2 mln euro.

Firma podaje, że liczba aktywnych klientów platformy Zalando wynosi obecnie 16,4 mln, co oznacza wzrost o 1 mln w II kwartale br. W tym samy okresie serwis odnotował 412 mln wizyt, a 57 proc. ruchu w nim jest generowane z urządzeń mobilnych. Z kolei dedykowaną aplikację Zalando do końca II kwartału pobrano 11 mln razy.

W związku z tym, że w II kwartale br. przychody kształtowały się powyżej oczekiwań i wyniosły 733 mln euro Zalando zdecydowało się podnieść prognozy przychodów do końca br. Obecnie wskaźnik ten wynosi 28-31 proc., zamiast zakładanego wcześniej przedziału 20-25 proc.

Obecnie platforma Zalando działa w 15 krajach, m.in. w Polsce. Według danych Megapanelu PBI/Gemius polską wersję serwisu w czerwcu br. odwiedziło 3,04 mln użytkowników (zobacz pełne wyniki Megapanelu). W końcu lipca br. poinformowano, że z Zalando odchodzi Robert Schütze, country manager na Polskę i Wielką Brytanię.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zalando z większymi przychodami i liczbą klientów, 59,2 mln euro zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl