SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZUS daj nam luz

Prawie 29 tys. osób poparło akcję "ZUS daj nam LUZ"

Prawie 29 tys. osób poparło akcję "ZUS daj nam LUZ" zorganizowaną przez portal finansowy Money.pl oraz Konfederację Pracodawców Polskich oraz Radio PIN.

Protestowali przeciwko rządowym pomysłom podwyższania składki na ubezpieczenia społeczne płacone przez przedsiębiorców. Podpisy zbieraliśmy przez dwa tygodnie.

- Kiedy w styczniu jeden z dzienników ujawnił, że w tak zwanym "Planie Hausera" są zapisy, które mówią o podwyżce składek na ubezpieczenia społeczne płacone przed przedsiębiorców, rozpętała się prawdziwa burza. W biurach małych firm pluto na rząd, a w szczególności na wicepremiera odpowiedzialnego za gospodarkę. - Złodzieje! Znów próbują się do nas dobrać i naszymi pieniędzmi łatać dziurę budżetową - wrzeszczał do mnie kolega, który prowadzi we Wrocławiu mały zakład mechaniki pojazdowej. - A ograniczyliby sobie trochę pensje, odchudzili zapchane urzędnikami biura. Od razu znalazłyby się pieniądze - irytował się.
Wówczas postanowiliśmy zaprotestować. Do współpracy przyłączyła się Konfederacja Pracodawców Polskich i Radio PiN. "Trudno oprzeć się wrażeniu, że próba podniesienia składek na ubezpieczenie społeczne od przedsiębiorców jest powodowana doraźną potrzebą "domknięcia" budżetu. Skutki mogą być jednak odwrotne od zamierzonych a straty trudne do oszacowania. Budżet, jak wielokrotnie podkreślaliśmy, należy "domykać" poprzez szukanie oszczędności tam, gdzie marnotrawione są pieniądze podatników. Na przykład poprzez dogłębną reformę administracji, szeregu agend rządowych czy funduszy - mówił Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji".
Aby nie pozwolić na łatanie dziury budżetowej kosztem przedsiębiorców Money.pl wraz z partnerami zaczeli zbierać głosy sprzeciwu. I przyniosło to już pierwsze rezultaty. Rząd nieco zmiękł. Krzysztof Pater, minister polityki społecznej złagodził już swoje propozycje zmian w ustawach.
Mamy nadzieję, że Sejm i Senat nie poprą tego pomysłu - czytamy w komunikacie portalu money.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZUS daj nam luz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl