TOP 10 e-booków dla młodego czytelnika

Obchodzona w czerwcu ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz nadchodzące wakacje to dobra okazja, aby przedstawić listę TOP 10 e-booków dedykowanych młodym czytelnikom. Zestawienie zostało przygotowane przez firmę Virtualo na podstawie danych pochodzących z wirtualnej księgarni największego dystrybutora treści cyfrowych w Polsce.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Młodzież i dzieci to wyjątkowa grupa zarówno pod względem psychologicznym jak i konsumenckim, gdyż ich kompetencje i oczekiwania czytelnicze dopiero się kształtują. Specyfika czytelnictwa dzieci szkół podstawowych i starszej młodzieży związana jest z kilkoma czynnikami. Przede wszystkim wpływa na nią szybka zmienność zainteresowań czytelniczych, kontakt z książką wynikający z obowiązku szkolnej lektury oraz własne zainteresowania, jak również „moda na wybrane tytuły”.

Badanie „Świata polskich dzieci” przeprowadzone w ramach projektu badawczego „Trenndies”, realizowanego przez Grupę IQS pokazuje, iż czytanie książek/czasopism deklaruje ogółem 50 proc. badanych dzieci. Jest to ulubiona forma spędzania wolnego czasu dla 48 proc. dzieci w wieku 3-5 lat, 51 proc. w wieku 6-8 lat, 54 proc. dzieci w wieku 9-11 lat i 47 proc. dzieci w wieku 12-15 lat.

Lista TOP 10 e-książek Virtualo dla młodego czytelnika, to zestawienie stworzone  na podstawie ilości sprzedażnych egzemplarzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy czyli najczęściej wybieranych tytułów przez e-czytelników.

„Z popularności wybranych kategorii książek dostępnych w naszej księgarni wnioskujemy, iż największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudza fantastyka i powieści przygodowe. Rosnące uznanie tabletów i czytników wpływa pozytywnie na zainteresowanie e-bookami wśród dzieci i młodzieży, dzięki temu że jest to nowocześniejszy sposób korzystania z książek, który dzieci wybierają same". - mówi Małgorzata Błaszczyk, Marketing Manager firmy Virtualo.

Zestawienie TOP 10 literatury młodego czytelnika najczęściej kupowanych e-booków w księgarni  Virtualo  w okresie styczeń – czerwiec 2013 otwiera tytuł: "Igrzyska śmierci " Suzanne Collins, której główna bohaterka – Katniss  Everdeen  po śmierci ojca zostaje głową rodziny i musi stoczyć prawdziwą walkę o przetrwania dla siebie i swoich bliskich".

Na drugiej pozycji znajduje się seria książek z literatury pięknej „Przygody Sherlocka Holmesa”, genialnego detektywa o nienagannych manierach, zafascynowanego rozwiązywaniem kryminalnych zagadek. Patrząc na tak wysoką pozycję tego tytułu na liście TOP 10  e-booków młodego czytelnika , nasuwa się pytanie czy ponowny wzrost popularności  przygód  Sherlocka Holmesa  jest związany z nowymi ekranizacjami tej pasjonującej powieści?

Trzecie miejsce zajmuje tytuł „W pierścieniu ognia”, drugi po „Igrzyskach śmierci” tom trylogii, w  której Suzanne Collins opisuje losy Katniss – dziewczyny, która  nieoczekiwanie staje się symbolem i zarzewiem buntu. 

Kolejne pozycje listy TOP 10 należą do tytułów: „Kosogłos”  Suzanne Collins, „Karolcia” Maria Kruger, „Światła września” Carlos Ruiz Zafon, „Mistrz i Małgorzata” Michaił Bułhakow, „Ania z Zielonego Wzgórza”, "Cudaczek Wyśmiewaczek", zestawienie zamyka „Pałac Północy”, książka pełna przygód i tajemnic.

Globalny rozwój nowych technologii, które wkraczają we wszystkie dziedziny naszego życia dotyczy również nowej form czytelnictwa  u  dzieci i młodzieży. E-booki stają się coraz bardziej popularne wśród młodych czytelników, zarówno te czytane obowiązkowo – co uzasadnia znalezienie się na liście TOP 10 również lektury szkolnej „Mistrz i Małgorzata” jak również powieści fantastycznych.

***

Virtualo należy do grupy EMPIK i specjalizuje się w dystrybucji e-booków do witryn partnerskich poprzez autorskie rozwiązania technologiczne dla e-commerce oraz konwersji plików do formatów cyfrowych. Firma posiada bogatą ofertę e-contentu, którą dostarcza do czołowych e-księgarni jak m.in. empik.com, Merlin.pl, Gandalf.com.pl, Legimi.com, Traffic-club.pl, eClicto.pl oraz prężnie działającej księgarni własnej Virtualo.pl.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Globalna kampania M&M’s i Marvel

Globalna kampania M&M’s i Marvel