Marcin Makowski znów w mediach, dołączył do redakcji „Wprost”

Publicysta polityczny Marcin Makowski zaczął pracę w dziale polityczno-społecznym tygodnika „Wprost” (PMPG Polskie Media). Do mediów wraca po ponad pół roku przerwy, wcześniej pracował m.in. w Interii, Wirtualnej Polsce i „Do Rzeczy”.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Marcin Makowski znów w mediach, dołączył do redakcji „Wprost”
Marcin Makowski, fot. materiały prasowe "Wprost"

Tygodnik „Wprost” od wiosny 2020 roku ukazuje się jedynie w wersji cyfrowej - można kupować pojedyncze wydania, a także subskrypcję cyfrową Wprost Premium.

Marcin Makowski z mediami pożegnał się w listopadzie ub.r., obejmując funkcję PR strategist w agencji iTechArt. Odpowiadał za tworzenie planów komunikacji zewnętrznej na rynku polskim i wsparcie działań operacyjnych związanych z pozycjonowaniem marki na rynku pracodawcy, praca nad partnerstwami oraz marką osobistą ekspertów technologicznych.

- Zdecydowałem się na powrót do dziennikarstwa, bo wywiady i publicystyka to przestrzeń, w której czuję się najlepiej. Historia w ciągu ostatnich miesięcy zdecydowanie przyspieszyła, chcę ją uczciwie opisywać od strony społecznej, technologicznej i politycznej. „Wprost” daje mi do tego przestrzeń. Cieszę się, że dołączam do zespołu tak zdolnych autorów i autorek – mówi Marcin Makowski.

We „Wprost” Makowski będzie zajmował się tematyką krajowej i międzynarodowej polityki, społeczeństwa i nauki, będzie przeprowadzał cykliczne wywiady z czołowymi postaciami polskiego i międzynarodowego życia politycznego, społecznego i naukowego.

- Cieszymy się, że Marcin dołącza do nas. Będzie z pewnością silnym wzmocnieniem naszego zespołu dziennikarskiego, a jego bogate i różnorodne doświadczenie będzie wsparciem przy realizacji planów rozwoju  „Wprost” – mówi Robert Pstrokoński, dyrektor zarządzający w PMPG Polskie Media.

Przez przejściem do iTechArt Makowski przez prawie rok pracował w Interii jako szef serwisów informacyjnych.

W latach 2011-2016 był redaktorem Onetu. Prowadził „Tematy dnia” w TVP3 Kraków, a w latach 2016-2021 był też gospodarzem audycji w Radiu Kraków. Od 2015 roku związany był z Wirtualną Polską; na stałe od lutego ub.r., po tym jak pożegnał się z tygodnikiem "Do Rzeczy". Publikował również m.in. "Tygodniku Powszechnym", "Polityce", "Dzienniku Gazecie Prawnej" i "Rzeczpospolitej".

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, wydająca też tygodnik „Do Rzeczy” i miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, przy spadku przychodów o 2,9 proc. do 10,72 mln zł zanotowała stratę EBITDA i operacyjną, a jej zysk netto wzrósł nieznacznie do 679 tys. zł.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

InPost wygrał w sądzie ws. przejęcia. Dokumenty okazały się fałszywe

InPost wygrał w sądzie ws. przejęcia. Dokumenty okazały się fałszywe

Kulki Lotto znikają z telewizji. Duża zmiana w losowaniach

Kulki Lotto znikają z telewizji. Duża zmiana w losowaniach

Nie będzie szybkich blokad treści w polskim internecie. Wskazano 27 czynów zabronionych

Nie będzie szybkich blokad treści w polskim internecie. Wskazano 27 czynów zabronionych

Połowa TikToka w USA sprzedana. Tego samego inwestora może mieć właściciel TVN

Połowa TikToka w USA sprzedana. Tego samego inwestora może mieć właściciel TVN

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Polskie Radio 24 z nową oprawą dźwiękową

Polskie Radio 24 z nową oprawą dźwiękową