Wernisaż Franka Elia Gonzálesa Martíneza otworzy galerię sztuki w Manuarte

 

Kolejny kulturalny punkt na mapie Łodzi? 28 września w Manufakturze odbędzie się wernisaż kubańskiego artysty Franka Elia Gonzalesa Martíneza. Wydarzenie będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem galerii sztuki w Manuarte.

 

Wernisaż Franka Elia Gonzálesa Martíneza

28.09, godzi. 19:00, Manuarte

 

Kubański artysta młodego pokolenia – Frank Elia Gonzalesa Martínez to absolwent Academia Profesjonal de las Artes Plásticas „Carlos Enrigue Gómez” Manzillo, w Granma, na Kubie. Na co dzień podgląda życie ulic Hawany i dokumentuje ludzkie troski i emocje. Uwielbia portretować kobiety. To właśnie Frank i jego wyjątkowa twórczość stały się inspiracją do powstania galerii sztuki Manuarte – interdyscyplinarnego miejsca łączącego różne aspekty kubańskiej kultury. 

 

Podczas wernisażu będzie można zobaczyć wyjątkowe portrety kobiet z kwiatami. Dzieła Franka mają ukazywać różnorodne twarze Kuby, a portrety odzwierciedlają najróżniejsze sytuacje życiowe, w których znalazły się kobiety. Podczas wernisażu odbędzie się nie tylko prezentacja prac Franka, ale także oprowadzenie po galerii przez Agustina Egurrolę, pomysłodawcę i założyciela konceptu Manuarte. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o inspiracjach i przesłaniu sztuki prezentowanej w tej przestrzeni. Goście mogą też liczyć na kubańską ucztę dźwięków, ponieważ w planach jest koncert muzyczny, który przeniesie słuchaczy na klimatyczne uliczki Hawany. Łódzcy miłośnicy sztuki i kultury nie mogą przegapić tego wyjątkowego wernisażu, który otworzy drzwi do świata kubańskiej pasji i emocji widzianych oczami utalentowanego artysty.

 

Wernisaż będzie oficjalnym otwarciem galerii sztuki, która będzie prezentować prace kubańskich artystów. To kolejny kulturalny punkt na mapie Łodzi, ale też… Manufaktury. Punkt w Manuarte dołączy do takich miejsc jak: Teatr Mały, Muzeum Sztuki MS2, Kino Cinema City, Muzeum Fabryki czy Muzeum Miasta Łodzi.