Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-09-21

A A A POLEĆ DRUKUJ

Wernisaż Franka Elia Gonzálesa Martíneza otworzy galerię sztuki w Manuarte

 

Kolejny kulturalny punkt na mapie Łodzi? 28 września w Manufakturze odbędzie się wernisaż kubańskiego artysty Franka Elia Gonzalesa Martíneza. Wydarzenie będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem galerii sztuki w Manuarte.

 

Wernisaż Franka Elia Gonzálesa Martíneza

28.09, godzi. 19:00, Manuarte

 

Kubański artysta młodego pokolenia – Frank Elia Gonzalesa Martínez to absolwent Academia Profesjonal de las Artes Plásticas „Carlos Enrigue Gómez” Manzillo, w Granma, na Kubie. Na co dzień podgląda życie ulic Hawany i dokumentuje ludzkie troski i emocje. Uwielbia portretować kobiety. To właśnie Frank i jego wyjątkowa twórczość stały się inspiracją do powstania galerii sztuki Manuarte – interdyscyplinarnego miejsca łączącego różne aspekty kubańskiej kultury. 

 

Podczas wernisażu będzie można zobaczyć wyjątkowe portrety kobiet z kwiatami. Dzieła Franka mają ukazywać różnorodne twarze Kuby, a portrety odzwierciedlają najróżniejsze sytuacje życiowe, w których znalazły się kobiety. Podczas wernisażu odbędzie się nie tylko prezentacja prac Franka, ale także oprowadzenie po galerii przez Agustina Egurrolę, pomysłodawcę i założyciela konceptu Manuarte. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o inspiracjach i przesłaniu sztuki prezentowanej w tej przestrzeni. Goście mogą też liczyć na kubańską ucztę dźwięków, ponieważ w planach jest koncert muzyczny, który przeniesie słuchaczy na klimatyczne uliczki Hawany. Łódzcy miłośnicy sztuki i kultury nie mogą przegapić tego wyjątkowego wernisażu, który otworzy drzwi do świata kubańskiej pasji i emocji widzianych oczami utalentowanego artysty.

 

Wernisaż będzie oficjalnym otwarciem galerii sztuki, która będzie prezentować prace kubańskich artystów. To kolejny kulturalny punkt na mapie Łodzi, ale też… Manufaktury. Punkt w Manuarte dołączy do takich miejsc jak: Teatr Mały, Muzeum Sztuki MS2, Kino Cinema City, Muzeum Fabryki czy Muzeum Miasta Łodzi.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ