5 mln zł za promocję Katowic jako gospodarza mistrzostw Europy siatkarzy w 2017 roku

Władze Katowic zawarły z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej dotyczącą promocji tego miasta jako miasta gospodarza przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Wartość kontraktu opiewa na 5 mln zł brutto.

bg
bg
Udostępnij artykuł:

Polski Związek Piłki Siatkowej wystąpił do Miasta Katowice z propozycją organizacji mistrzostw Europy w siatkarzy 2017. Organizacja tego wydarzenia w Katowicach jest konsekwencją bardzo dobrych ocen, zarówno ze strony władz polskiej, jak i światowej federacji piłki siatkowej, dotyczących organizacji w tym mieście: finałów Ligi Światowej, mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet w roku 2009, a przede wszystkim mistrzostw świata siatkarzy w roku 2014.

Areną zmagań ponownie będzie hala Spodek, w której odbywa się wiele imprez najwyższej rangi, przyciągających do Katowic tysiące kibiców. W mieście odbędą się mecze pierwszej i drugiej fazy turnieju. W ramach promocji imprezy miasto Katowice zostanie gospodarzem meczy Ligi Światowej w roku 2017 i 2018 z udziałem reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał od Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej z siedzibą w Luksemburgu decyzję o przyznaniu praw do organizacji Mistrzostw Europy w roku 2017.

Działania promocyjne będą prowadzone podczas spotkań Ligi Światowej, Plus Ligi i Orlen Ligi, w mediach, na stronach internetowych, podczas konferencji prasowych, poprzez działania outdoorowe i ekspozycje logotypów Miasta podczas spotów telewizyjnych, na bandach elektronicznych a także innych materiałach poligraficznych. Przeprowadzona zostanie również akcja społeczna dla dzieci z katowickich szkół mająca na celu popularyzację dyscypliny.

Wartość kontraktu wyceniono na 5 mln zł brutto.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"