WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

MON zarzucił „Faktowi” kłamstwa ws. wylotu prezydenta do Kuwejtu, wersję „Faktu” potwierdzili inni dziennikarze

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

5

Anna Pęzioł-Wójtowicz odwołana z funkcji rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej

2018-01-11 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Anna Pęzioł-Wójtowicz nie jest już rzecznikiem prasowym Ministerstwa Obrony Narodowej. Pełniła tę funkcję od kwietnia ub.r., w tym okresie awansowała ze stopnia majora na pułkownika.

Anna Pęzioł-Wójtowicz, fot. MON Anna Pęzioł-Wójtowicz, fot. MON

Pęzioł-Wójtowicz odwołano z funkcji rzecznika prasowego MON-u po tym, jak we wtorek szefem resortu mianowano Mariusza Błaszczaka (poprzednio był ministrem spraw wewnętrznych i administracji) w miejsce Antoniego Macierewicza.

Funkcję rzecznika resortu obrony Anna Pęzioł-Wójtowicz objęła w kwietniu ub.r., po tym jak w przestał ją pełnić szeroko krytykowany Bartłomiej Misiewicz (wiosną ub.r. został też wykluczony z PiS).

Pęzioł-Wójtowicz służy w Wojsku Polskim od 2005 roku. Zaczęła jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, potem była m.in. dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficerem prasowym w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz młodszym specjalistą w departamencie wojskowych spraw zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej. W maju 2016 roku została pełnomocnikiem ministra obrony narodowej ds. służby wojskowej kobiet.

Wiosną ub.r. Anna Pęzioł-Wójtowicz miała stopień wojskowy majora. Obecnie jest pułkownikiem, co oznacza awans o dwa stopnie.

Ukończyła studia ze stosunków międzynarodowych (ze specjalizacją dyplomacja) na Uniwersytecie Wrocławskim, a także podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej oraz studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

Autor: tw

Wiecej informacji: Ministerstwo Obrony Narodowej, Anna Pęzioł-Wójtowicz

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia