WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Daniel Radcliffe: Nie jestem gejem

Co trzeci polski internauta uprawiał seks z osobą poznaną w sieci

2010-03-09 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Co trzeci Polak korzystający z internetu przyznaje się do kontaktu seksualnego z osobą poznaną w sieci – wynika z badania CBM Indicator. Natomiast informacji o seksie szuka w internecie ponad 80 proc. korzystających z niego osób.

Co trzeci polski internauta uprawiał seks z osobą poznaną w sieci

Jedna trzecia polskich internautów deklaruje, że uprawiała seks z osobą poznaną w sieci. Najczęściej przyznają to osoby w wieku 26-30 lat. Z kolei co czwartej kobiecie korzystającej z internetu proponowano kontakt seksualny w zamian za wynagrodzenie. Ogółem jednak 89 proc. użytkowników sieci ocenia, że seks wirtualny jest mniej satysfakcjonujący niż „w realu”.

Natomiast dla ponad 80 proc. osób korzystających z internetu jest on źródłem informacji o seksie. Mężczyźni najczęściej szukają w sieci materiałów o charakterze erotycznym, natomiast kobiety – porad dotyczących technik seksualnych.

Satysfakcja seksualna
Z badania wynika, że przeciętny wiek inicjacji seksualnej polskiego internauty wynosi 18,8 lat. Respondenci najczęściej wskazują, że w ciągu życia mieli 2 lub 3 partnerów seksualnych. Kobiety częściej niż mężczyźni  przyznają się do kontaktów seksualnych z osobami tej samej płci.
Internauci najczęściej deklarują odbywanie 2-3 stosunków seksualnych w ciągu tygodnia. Najaktywniejsze są pod tym względem osoby w wieku 25-30 lat. Deklarowana średnia długość stosunku wynosi 17,8 minuty. Ponad połowa internautów odczuwa spełnienie podczas aktu seksualnego. Najczęściej przeżywają je osoby w wieku 36-40 lat.

Z badania wynika, że ponad 2/5 badanych, którzy przeszli inicjację seksualną, wykorzystuje środki urozmaicające życie seksualne. Najczęściej wykorzystywane są w tym celu obecne na rynku żele oraz bielizna erotyczna. Seks oralny uprawia 4/5 internatów, a dwa razy mniej zadeklarowało, że odbyło stosunek analny.  Do masturbacji przyznała się większość badanych – 95 proc. mężczyzn i 85 proc. kobiet.

Zdecydowana większość pytanych internautów jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Co prawda zadowolenie maleje wraz z wiekiem, jednak nie jest to spadek znaczny. Jeżeli chodzi o obawy dotyczące życia seksualnego, to kobiety najczęściej wskazywały ocenę atrakcyjności przez partnera/partnerkę, a mężczyźni – ocenę sprawności seksualnej przez partnerkę/partnera.
Polscy internauci przyznają się do kontaktów poza związkiem (2/5 badanych). Częściej zdradzają mężczyźni niż kobiety.  Stosunek do wiary deklarowany przez respondentów miał wpływ na wyniki – do zdrady przyznała się 1/3 wierzących i praktykujących w porównaniu z ponad połową wierzących i niepraktykujących oraz niewierzących.

Zdrowie seksualne polskich internautów
Z raportu otrzymujemy informacje na temat zagadnień dotyczących zdrowia seksualnego polskich internautów. 2/3 respondentów miała problemy związane z seksem, jednak internauci niechętnie zgłaszają się do specjalisty – po pomoc profesjonalną udało się tylko 6,7 proc. respondentów. Rzadko również sięgano po środki farmakologiczne poprawiające sprawność seksualną (mniej niż 10%), dotyczyło to zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Z pytaniem na temat seksu respondenci najchętniej zwróciliby się do przyjaciela (kobiety) lub seksuologa (mężczyźni). Tylko połowa osób, które miały kontakty seksualne poza związkiem, podczas ostatniego takiego kontaktu użyła prezerwatywy. Używanie prezerwatywy w takiej sytuacji jest znacznie bardziej rozpowszechnione wśród młodszych respondentów (poniżej 35 r.ż.).
 Badanie preferencji seksualnych polskich internautów zostało przeprowadzone na przełomie ubiegłego i bieżącego roku przez Centrum Badań Marketingowych Indicator z inicjatywy i na zlecenie Polpharmy. Ankietę – ułożoną przez prof. dr. hab. Zbigniewa Izdebskiego i wyświetlaną w systemie CAWI na różnych stronach internetowych, m.in. Naszej-Klasie –wypełniło ponad 10 tys. osób.

Autor: tw

Wiecej informacji: seks, seks w sieci, CBM Indicator, seks wirtualny, Centrum Badań Marketingowych Indicator, Polpharma, prof. dr. hab. Zbigniew Izdebski, CAWI

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia