Cyfrowy Polsat z innym kanałem Love niż kablówki. „Bezprawne nadawanie”

Cyfrowy Polsat dołączył do oferty kanał poświęcony tematyce miłości i związków kanał Love. To jednak inna stacja niż jest obecnie oferowana w kablówkach - jej nadawca uważa, że tamta telewizja i platforma działają niezgodnie z prawem. Cyfrowy Polsat odpiera zarzuty.

pp
pp
Udostępnij artykuł:
Cyfrowy Polsat z innym kanałem Love niż kablówki. „Bezprawne nadawanie”

- W dniu dzisiejszym tj. 2 kwietnia 2014 r. Cyfrowy Polsat rozpoczął bezprawne nadawanie kanału Love (na pozycji 102). Tym samym doszło do złamania praw autorskich oraz plagiatu. Informujemy, że znak handlowy, oprawa graficzna jak i kontent kanału jest wyłączną własnością spółki 1 Plus 1 Equals 10 Ltd., która to jest jedynym prawowitym właścicielem Telewizji Love - podała wczoraj w komunikacie firma 1 Plus 1 Equals 10 Ltd., która przypomina, że 20 listopada br. platforma wyłączyła z oferty kanał Love, zrywając bezprawnie umowę na jego dystrybucję.

Cyfrowy Polsat tłumaczył wówczas, że pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi wyłącznie 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. Teraz nadawca ten grozi platformie zgłoszeniem sprawy do prokuratury oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Platforma obecnie również odpiera zarzuty 1 Plus 1 Equals 10 Ltd . - Informujemy, że Cyfrowy Polsat nie jest nadawcą kanału Love, więc zarzuty spółki 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. w stosunku do naszej firmy są bezzasadne - napisała w komunikacie Olga Zomer, rzecznik prasowa platformy. - Na podstawie zawartej umowy licencyjnej rozprowadzamy kanał LOVE, którego nadawcą jest podmiot posiadający odpowiednią koncesję. Tym samym włączenie kanału przez Cyfrowy Polsat odbyło się zgodnie z prawem i w dbałości o dobro klientów, zaś wszelkie ewentualne roszczenia z tego tytułu powinny być kierowane do właściwych podmiotów - poinformowała Zomer.

Okazuje się bowiem, że na rynku są dwa kanały o nazwie Love - oba są zarejestrowane przez brytyjskiego regulatora Ofcom. Właścicielem licencji na kanał Love (w przeszłości Wedding TV) jest firma Creamdove Limited, a na kanał Love (Poland) - firma 1 Plus 1 Equals 10 Ltd.

Spółka 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. twierdzi jednak, że tylko należąca do niej stacja nadaje legalnie. - Informujemy że spółka Creamdove Limited, z którą to rzekomo Cyfrowy Polsat podpisał nową umowę dystrybucyjną, decyzją brytyjskiego sądu z dnia 4 listopada 2013 roku, została postawiona w stan przymusowej likwidacji a resztkami majątku po spółce zarządza obecnie syndyk firma Leonard Curtis - podała firma na swoim profilu na Facebooku - Jedyną obowiązującą licencję na nadawanie kanału LOVE (wydaną przez Ofcom, TLCS100108BA) posiada tylko i wyłącznie spółka 1 Plus 1 Equals 10 Ltd, do której to też należy zarejestrowany znak handlowy (logo LOVE) - podano w oświadczeniu.

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Tak powitano w Republice posła PiS. Po tym jak wyszedł ze studia TVP Info

Tak powitano w Republice posła PiS. Po tym jak wyszedł ze studia TVP Info

Co ze sprzedażą Polska Press? Minister: są chętni z kraju i zagranicy

Co ze sprzedażą Polska Press? Minister: są chętni z kraju i zagranicy

Kolejny polski serial od SkyShowtime. W obsadzie Grabowski, Szeptycki i Gola

Kolejny polski serial od SkyShowtime. W obsadzie Grabowski, Szeptycki i Gola

Play pożycza prawie pół miliarda na sprzęt i usługi

Play pożycza prawie pół miliarda na sprzęt i usługi

Co kryje się za "potwierdzonym zakupem"? Samsung z zarzutem manipulacji opiniami

Co kryje się za "potwierdzonym zakupem"? Samsung z zarzutem manipulacji opiniami

Amazon podnosi ceny w Polsce. Prime droższy od Allegro Smart!

Amazon podnosi ceny w Polsce. Prime droższy od Allegro Smart!