WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP będzie kontynuować współpracę z Arturem Orzechem

Dziennikarze Radia Koszalin zarzucili dyrektorowi programowemu, że upolitycznia stację. Analizuje to rada nadzorcza

2017-11-15 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Grupa dziennikarzy Polskiego Radia Koszalin napisała skargę na dyrektora programowego tej stacji Piotra Kobalczyka. Zarzucają mu upolitycznienie radia i obarczają winą za to, że goście z tego powodu nie chcą już przychodzić do studia. - To są bzdury, dbam o zbalansowanie polityczne anteny - mówi Kobalczyk portalowi Wirtualnemedia.pl.

Piotr Kobalczyk Piotr Kobalczyk

Sprawa, o której poinformowało szczecińskie wydanie „Gazety Wyborczej”, ma swój początek w lipcu br. Wtedy to grupa sześciu dziennikarzy radia napisała skargę do prezesa Polskiego Radia Koszalin, Piotra Ostrowskiego, z prośbą o „podjęcie działań przeciwstawiających się aktywności politycznej” Piotra Kobalczyka. Autorom listu nie podoba się, że w swoich codziennych komentarzach dyrektor programowy ma - ich zdaniem - wychwalać działania rządu PiS, jednocześnie krytykując poczynania opozycji.

- Ludzie odmawiają wypowiedzi, bo nie chcą występować w radiu partyjnym. (...) Dotychczas nie zdarzały się na antenie tak bezpardonowe przykłady uprawiania propagandy politycznej i publicznego spłacania długu wdzięczności swoim mocodawcom - piszą dziennikarze. Zaznaczają też, że mieli być instruowani, w jaki sposób informować o sprawach niewygodnych bądź wyjątkowo ważnych dla rządu, jak np. reforma sądownictwa. - Nie zgadzamy się, aby partyjny propagandysta psuł opinię naszej stacji - kończą swój list publicyści.

Poproszony przez Wirtualnemedia.pl o komentarz Piotr Kobalczyk odpowiada, że list można określić jednym zdaniem: „Bzdury na kiju”. - Nie mogę zgodzić się z pismem, sygnowanym przez kilku zaledwie dziennikarzy. Od samego początku wyjątkowo troskliwie dbam o to, żeby antena radia była zbalansowana politycznie, nikogo nie faworyzuję. Więcej niestety nie mogę powiedzieć na obecnym etapie. Nie zwykłem też publicznie komentować wewnętrznych spraw firmy - mówi nam Kobalczyk.

Skargą radiowców zajmuje się teraz rada programowa Radia Koszalin. Decyzja w tej sprawie zapaść ma w środę.

Piotr Kobalczyk został dyrektorem programowym Polskiego Radia Koszalin w październiku 2016 roku. Wcześniej pracował jako dziennikarz i wydawca w dzienniku „Głos Dziennik Pomorza”, w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Publikował także w gazetach „Głos Koszaliński”, „Głos Pomorza” i „Dziennik Bałtycki”. W latach 90. był m.in. korespondentem Radia Zet, komentatorem Radia Północ, a także TVR Bryza.

Autor: jk

Wiecej informacji: Radio Koszalin, Polskie Radio, Piotr Kolbarczyk

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia