WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Gazeta Wyborcza” na pierwszej stronie przeprasza Antoniego Macierewicza za tekst sprzed 8 lat

„Gazeta Wyborcza” nominowana przez Reporterów bez Granic do Nagrody Wolność Słowa

2016-10-25 A A A KOMENTARZE: 52 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Gazeta Wyborcza” znalazła się wśród 22 podmiotów i osób nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody Wolność Słowa przyznawanej przez organizację Reporterzy bez Granic wspólnie z francuską stacją telewizyjną TV5 Monde.

Adam Michnik, fot. PAP/Tomasz Gzell Adam Michnik, fot. PAP/Tomasz Gzell

W krótkim uzasadnieniu napisano, że założona przez Adama Michnika proeuropejska „Gazeta Wyborcza” jest symbolem sprzeciwu wobec nadużyć rządu PiS, który prowadzi krucjatę przeciw mediom. Dodano, że jesienią ub.r. zorganizowano nawet manifestację z egzorcyzmami pod redakcją „GW”, a po wygranych przez PiS wyborach państwowym spółkom zabroniono promować się w dzienniku, a instytucje państwowe zrezygnowały z jego prenumeraty.

Organizatorzy zaznaczyli, że pierwszym wicenaczelny „Gazety Wyborczej” jest Jarosław Kurski, a jego brat Jacek Kurski został prezesem Telewizji Polskiej po czystkach w mediach publicznych w grudniu ub.r. - Polityczne różnice między braćmi są symboliczne dla głębokich podziałów ideologicznych w Polsce od początku przemian demokratycznych - zaznaczono.

Nominacje otrzymały jeszcze sześć podmiotów mediowych: gazeta „Azamn” z Omanu, azjatycki serwis Fergananews.com, witryna 64Tianwang opisująca naruszanie praw człowieka w Chinach, algierska rozgłośnia internetowa Radio M, libijski serwis Bawabat Al Wasat i brazylijska agencja informacyjna Agência Pública. Nagroda zostanie przyznana jednemu z nominowanych podmiotów.

Ponadto nominacje przyznano 9 osobom w kategorii Dziennikarze oraz 7 w kategorii Dziennikarze obywatelscy.

Wszystkie nagrody zostaną wręczone 8 listopada podczas gali w Strasburgu.

Autor: tw

Wiecej informacji: Gazeta Wyborcza, Reporterzy bez Granic, Nagroda Wolność Słowa

Komentarze (52) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia