WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Artur Orzech po 16 latach odchodzi z radiowej Trójki

„Gazeta Wyborcza” z dodatkiem na temat zwolnień i sytuacji w Trójce. Wśród autorów Michał Olszański

2017-11-15 A A A KOMENTARZE: 28 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W środę, 15 listopada „Gazeta Wyborcza” (Agora) dołączy do głównego grzbietu 8-stronicowy bezpłatny dodatek pt. „Co się stało z naszą Trójką?”. Poświęcony będzie - jak zapowiada wydawca - „niepokojącym zmianom i zwolnieniom” w PR3. Wśród autorów m.in. byli dziennikarze anteny, ale także obecny jej pracownik Michał Olszański.

„Gazeta Wyborcza” z dodatkiem na temat zwolnień i sytuacji w Trójce. Wśród autorów Michał Olszański

- Od kiedy PiS przejął władzę nad publicznymi mediami, z Trójką pożegnało się wielu jej pracowników. Najpierw odwołano szefową Programu III Magdalenę Jethon, potem musiał odejść Jerzy Sosnowski, szef publicystyki i przewodniczący związku zawodowego. Potem z Trójką pożegnali się m.in.: Michał Nogaś, Jerzy Owsiak, Marcin Zaborski, Damian Kwiek, Joanna Mielewczyk, Grażyna Mędrzycka-Gęsicka, Tomasz Ławnicki. Ostatni to grono powiększyli Artur Andrus, Robert Kantereit, a także Michał Gąsiorowski, Monika Sułkowska i Wojciech Zimiński - wyjaśnia ideę powstania dodatku „Gazeta Wyborcza”.

Na ośmiu stronach autorzy i radiosłuchacze mają sprawdzić, „dlaczego w radiowej Trójce zachodzą niepokojące zmiany i zwolnienia”.

- Losy Trójki to temat, który interesuje czytelników "Gazety Wyborczej". Wielu z nich wychowało się, słuchając właśnie tej stacji. Zmiany, które zachodzą zarówno na antenie, jak i w zespole redakcyjnym Trójki, budzą ich niepokój. Ten materiał to także wyraz solidarności dziennikarzy "Gazety Wyborczej" z koleżankami i kolegami, którzy nadal współtworzą Trójkę - informuje portal Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacyjnych Agory.

Na okładce znalazł się tekst piosenki „Hej hej hej” autorstwa Piotra Bukartyka, którą artysta wykonał jako gość Wojciecha Manna podczas piątkowej audycji „Zapraszamy do Trójki” na początku listopada br. Wśród autorów dodatku pojawią się m.in. Michał Nogaś, Artur Andrus, Jacek Fedorowicz i Michał Olszański. Ten ostatni dziennikarz – w przeciwieństwie innych autorów dodatku – jest czynnym dziennikarzem PR3. Po tym, jak Robert Kantereit odszedł z anteny, wraz z Kubą Strzyczkowskim przejął za niego prowadzenie popołudniowego wydania „Zapraszamy do Trójki”. 

Na początku listopada br. Artur Andrus i Robert Kantereit zdecydowali się rozstać z Trójką, ponieważ zarząd Polskiego Radia nie wyraził zgody na ich dalszą współpracę z TVN24. Takich problemów z zarządem PR nie ma np. dyrektor Trójki, Wiktor Świetlik, prowadzący w TVP Info program „W tyle wizji”. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie - w jego przypadku ma nie zachodzić konkurencyjność: i TVP i PR to nadawcy publiczni, w przeciwieństwie do TVN.

Według danych Radio Track od czerwca do sierpnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Trójka, PR III

Komentarze (28) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia