Pierwszy odcinek nowej serii „Gry o Tron” z pirackim rekordem - 90 mln odtworzeń i pobrań

Według danych zajmującej się walką z piractwem firmy Muso nielegalne kopie 1 odcinka nowego sezonu „Gry o Tron” zostały na całym świecie obejrzane ponad 90 milionów razy. To znacznie więcej niż wyniosła oficjalna oglądalność odcinka wśród abonentów HBO, która w USA przekroczyła nieco 16 milionów widzów.

ps
ps
Udostępnij artykuł:
Pierwszy odcinek nowej serii „Gry o Tron” z pirackim rekordem - 90 mln odtworzeń i pobrań

Pierwszy odcinek siódmego sezonu „Gry o Tron” miał swoją premierę 17 lipca br. na antenie HBO - stacji która jest producentem tego serialu emitowanego także w Polsce.

Według Muso, firmy oferującej rozwiązania pomagające w walce z piractwem, premierowa część nowej serii doczekała się niechlubnego rekordu, na całym świecie została bowiem w nielegalny sposób obejrzana ponad 90,1 mln razy.

77,9 mln to kopie odtworzone w nielegalnych serwisach streamingowych, 8,3 mln plików wymieniono w sieciach torrent, a 4,9 mln kopii ściągnięto na komputery i inne urządzenia z pirackich źródeł w internecie.

O skali strat jakie z tytułu dystrybucji nielegalnych kopii „GoT” ponosi HBO może świadczyć fakt, że według oficjalnych danych 1 odcinek nowej serii w USA obejrzało 16,1 mln subskrybentów stacji, a w Wielkiej Brytanii było ich 2,8 mln, zatem o wiele mniej niż odbiorców pirackich wersji.

„Gra o Tron” od kilku lat jest w czołówce seriali najbardziej popularnych wśród internautów korzystających z pirackich źródeł. W ub. „GoT” znalazła się na szczycie listy najczęściej ściąganych nielegalnie seriali.

Producentami wykonawczymi serialu HBO "Gra o tron" są David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield. Funkcję producentów współwykonawczych pełnią: Bryan Cogman, Guymon Casady, Vince Gerardis i George R.R. Martin.

W „Grze o tron 7” do swych ról wracają: Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Maisie Williams i Sophie Turner.

W Polsce premierowe odcinki emitowane są w poniedziałek o godz. 20.10 w HBO. Serial można oglądać też w HBO GO.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hbo-udostepnia-animowane-filtry-gry-o-tron-na-snapchacie ##

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Rusza sezon polskich lig. Mecze Ekstraklasy, 1. i 2. ligi w TVP

Rusza sezon polskich lig. Mecze Ekstraklasy, 1. i 2. ligi w TVP

Elavon z nową identyfikacją wizualną

Elavon z nową identyfikacją wizualną

"Europa da się lubić – nowe pokolenie" jesienią w TVP2. Ujawniono prowadzącą

"Europa da się lubić – nowe pokolenie" jesienią w TVP2. Ujawniono prowadzącą

Uber przedłuża umowę z Omnicom Media. Budżet: 880 mln dol.

Uber przedłuża umowę z Omnicom Media. Budżet: 880 mln dol.

Oglądasz czy wyciągasz insighty?
Materiał reklamowy

Oglądasz czy wyciągasz insighty?

Kolejny influencer w "Tańcu z Gwiazdami". Na TikToku ma ponad 4 mln obserwujących

Kolejny influencer w "Tańcu z Gwiazdami". Na TikToku ma ponad 4 mln obserwujących