SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Gremi Media zadebiutuje na giełdzie w IV kwartale br., część akcji inwestorzy kupią wcześniej od KCI

Spółka Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, wchodząca w skład grupy kapitałowej KCI ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect w czwartym kwartale br. - poinformował Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy udziałowiec KCI.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Article

Gremi Media przekształciła się już w spółkę akcyjną, zamierza też w ramach oferty niepublicznej sprzedać maksymalnie 683,2 tys. swoich akcji inwestorom instytucjonalnym. Grzegorz Hajdarowicz w piątkowym „Parkiecie” poinformował, że prowadzone są już rozmowy z potencjalnymi nowymi akcjonariuszami. - Liczę, że transakcje zostaną sfinalizowane jeszcze w wakacje - stwierdził.

Dodał, że w czwartym kwartale br. Gremi Media ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect.

Firma Gremi Media wydaje „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, ma też większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences. Stanowi zdecydowaną większość segmentu mediowego grupy KCI, który w pierwszym kwartale br. zanotował 27,61 mln zł wpływów i 178 tys. zł zysku netto.

Jednocześnie grupa KCI przenosi się z rynku głównego warszawskiej giełdy na NewConnect. Pod koniec czerwca zarząd firmy złożył wniosek o wykluczenie jej wszystkich akcji z głównego rynku warszawskiej giełdy i włączenie ich do obrotu na NewConnect. Spółka ma również zmienić nazwę na Gremi Spółka Inwestycji SA.

W kwietniu br. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych stwierdził, że KCI może przenieść się na rynek NewConnect, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu spółki, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy.

- Wciąż mam nadzieję, że uda się wypracować procedurę, która nie będzie wymagać wezwania - skomentował to Grzegorz Hajdarowicz. Ocenił, że gdyby łatwiej można było przenieść się z rynku głównego na NewConnect, część spółek nie wycofałaby się w ogóle z giełdy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gremi Media zadebiutuje na giełdzie w IV kwartale br., część akcji inwestorzy kupią wcześniej od KCI

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hamburg
Kto mieczem wojuje , od miecza ginie.
3 0
odpowiedź
User
jan kobuz
lepiej na giełdzia jak na smietniku!
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing