WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Szef Gremi Media o wyroku ws. „W Sieci”: to sprawa czysto biznesowa, nie ma znaczenia, z kim walczymy o swoje prawa

Gorący temat

Donald Trump „nagradza” media za fake newsy m.in. o Agacie Kornhauser-Dudzie, dziękuje mu za to Andrzej Duda

0

Gremi Media zadebiutuje na giełdzie w IV kwartale br., część akcji inwestorzy kupią wcześniej od KCI

2017-07-17 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Spółka Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, wchodząca w skład grupy kapitałowej KCI ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect w czwartym kwartale br. - poinformował Grzegorz Hajdarowicz, prezes i większościowy udziałowiec KCI.

Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI Grzegorz Hajdarowicz, prezes KCI

Gremi Media przekształciła się już w spółkę akcyjną, zamierza też w ramach oferty niepublicznej sprzedać maksymalnie 683,2 tys. swoich akcji inwestorom instytucjonalnym. Grzegorz Hajdarowicz w piątkowym „Parkiecie” poinformował, że prowadzone są już rozmowy z potencjalnymi nowymi akcjonariuszami. - Liczę, że transakcje zostaną sfinalizowane jeszcze w wakacje - stwierdził.

Dodał, że w czwartym kwartale br. Gremi Media ma zadebiutować na rynku giełdowym NewConnect.

Firma Gremi Media wydaje „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, ma też większościowe udziały w spółkach E-Kiosk i ComPress oraz mniejszościowe w MMConferences. Stanowi zdecydowaną większość segmentu mediowego grupy KCI, który w pierwszym kwartale br. zanotował 27,61 mln zł wpływów i 178 tys. zł zysku netto.

Jednocześnie grupa KCI przenosi się z rynku głównego warszawskiej giełdy na NewConnect. Pod koniec czerwca zarząd firmy złożył wniosek o wykluczenie jej wszystkich akcji z głównego rynku warszawskiej giełdy i włączenie ich do obrotu na NewConnect. Spółka ma również zmienić nazwę na Gremi Spółka Inwestycji SA.

W kwietniu br. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych stwierdził, że KCI może przenieść się na rynek NewConnect, jeśli poprą to akcjonariusze mający minimum 90 proc. głosów na walnym zebraniu spółki, a Grzegorz Hajdarowicz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji dla pozostałych akcjonariuszy.

- Wciąż mam nadzieję, że uda się wypracować procedurę, która nie będzie wymagać wezwania - skomentował to Grzegorz Hajdarowicz. Ocenił, że gdyby łatwiej można było przenieść się z rynku głównego na NewConnect, część spółek nie wycofałaby się w ogóle z giełdy.

Autor: tw

Wiecej informacji: Gremi Media, KCI, Grzegorz Hajdarowicz

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia