WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Matka ks. Popiełuszki Człowiekiem Roku 2011 "Tygodnika Solidarność"

Jan Pietrzak Człowiekiem Roku 2012 "Tygodnika Solidarność"

2013-01-24 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Jan Pietrzak, popularny polski satyryk, otrzymał w czwartek tytuł Człowieka Roku, przyznawany przez kolegium redakcyjne „Tygodnika Solidarność”.

Jan Pietrzak

Jan Pietrzak

Jerzy Kłosiński, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”, powiedział w czasie uroczystości, która odbyła się w Gdańsku, że Jan Pietrzak to osoba, która przez wiele lat dawała przykład wierności ideałom Solidarności. Kłosiński przyznał, że tytuł Człowieka Roku „Tygodnika Solidarność” przyznano Pietrzakowi m.in. za to, że od zawsze wspierał on ten związek „nie tylko duchem i sercem, ale także słowem i muzyką”.

Jan Pietrzak jest twórcą Kabaretu pod Egidą, ale równie znany jest m.in. za sprawą piosenek oraz monologów satyrycznych, które w krzywym zwierciadle opisują polską rzeczywistość na przestrzeni dziesięcioleci. Od wielu lat jest także współpracownikiem „Tygodnika Solidarność”, do którego pisze m.in. felietony.

Jedna z najbardziej znanych piosenek Jana Pietrzaka to utwór „Żeby Polska była Polską”, która w latach osiemdziesiątych ub. wieku stała się hymnem wszystkich osób, które w tamtym czasie nie zgadzały się z komunistyczną rzeczywistością w naszym kraju.

Tytuł Człowieka Roku przyznawany jest przez „Tygodnik Solidarność” od 1998 roku. W poprzednich edycjach tytuł ten otrzymali m.in. Jerzy Buzek, Marianna Popiełuszko oraz Lech Kaczyński.

Autor: kl

Wiecej informacji: Jan Pietrzak, Tygodnik Solidarność

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia