SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Historia, teraźniejszość i przyszłość” i „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian” nowymi cyklami PR1 na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W ramach roku obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Program I Polskiego Radia w najbliższym czasie rozpocznie emisję dwóch nowych cykli: „Historia, teraźniejszość i przyszłość” oraz „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian”. Pierwszy z nich zadebiutuje 27 kwietnia, a drugi - 5 maja.

fot. Polskie Radio Article

W cyklu „Historia, teraźniejszość i przyszłość” prezentowanym w „Sygnałach Dnia” w ostatnie piątki miesiąca, Jedynka przybliżać będzie słuchaczom miejsca istotne w historii Polskiej gospodarki. Dziennikarz Patryk Michalski przypomni co wydarzyło się w nich i jednocześnie przedstawi bilans z prognozą na przyszłość tych regionów.

Gośćmi audycji będą m.in. przedstawiciele organizacji gospodarczych i władz samorządowych, takich miejsc jak np. Gdynia, czy Centralny Okręg Przemysłowy. Wśród tematów znajdą się również: bilans gospodarczy po I i II wojnie światowej, Polskie społeczeństwo po odzyskaniu niepodległości w mieście i na wsi, a także reforma rolna, nowe banki polskie, rozwój wymiany handlowej, wojny celne i nowe branże. Audycja gościć będzie m.in. w Poznaniu, Kielcach oraz Gdyni.

5 maja na antenie Jedynki w sobotnim magazynie „W samo południe" (ok. godz. 12.50) rozpocznie się cykl przygotowywany przez Naczelną Redakcję Gospodarczą z udziałem gościa-eksperta „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian”. Program prezentować będzie w chronologicznym porządku najważniejsze wydarzenia z historii naszej gospodarki oraz sylwetki ekonomistów, polityków i ludzi biznesu, którzy mieli wpływ na polską gospodarkę. Audycja wzbogacona będzie fragmentami odpowiednich nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia oraz komentarzem.

Według badania Radio Track Millward Brown udział PR1 pod względem słuchania w pierwszym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 7,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Historia, teraźniejszość i przyszłość” i „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian” nowymi cyklami PR1 na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Jacek Sobala to świetny strateg i patriota. Kolejny projekt i taki sukces.
Jedynka jest już radiem doskonałym. Taka kosmetyka dopełnia tylko wszystkiego. Trojkę jeszcze tylko należy przewietrzyć i będzie idealnie. Na tą chwilę jest niestrawna dla katolików.

Tyle w temacie!
0 9
odpowiedź
User
mon
Historia wg PiS jest mało wiarygodna, a tym bardziej jej wizja, która jest straszna. Pewnie będzie mowa o religijnym wpływie na ekonomię Polski. Czyli typowy bełkot dla PiS-wyznawców i fanatyków religijnych. Tylko słuchaczy ubywa, nowych brak i nie ma kto tego słuchać. Ja nie zamierzam. Wybieram aktywność na świeżym powietrzu bez radia i telewizora. Polecam na zdrowie psychiczne, którego obecnie wielu osobom brakuje.
2 1
odpowiedź
User
Piotr
Wszyscy się dziwią, że radio publiczne traci słuchaczy i uważają, że to porażka kierownictwa Polskiego Radia.
Otóż nic podobnego - tu jest realizowany misterny plan! Im niższa słuchalność tym mniejszy wpływ wywrotowych, lewackich dziennikarzy na wykształciuchów i gorszy sort. Ambitnym celem postawionym przed zarządem przez Władcę Polski jest, by przy odbiornikach pozostali sami zwolennicy dobrej zmiany a gorszy sort w ogóle nie miał swojego głosu w mediach publicznych.
W tym kontekście Polskie Radio jest już blisko celu!
2 1
odpowiedź
User
Paweł
Im niższa słuchalność tym mniejszy wpływ wywrotowych, lewackich dziennikarzy na wykształciuchów i gorszy sort.


Ewidentnie nie rozumiesz znaczenia słowa "wykształciuch".
4 0
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Piotr, dokładnie tak jak napisałeś. Rad jestem, że nie jestem tutaj jedynym konserwatystom.
3 1
odpowiedź
User
biały Królik
No i na ławce multimedialnej od Macierewicza będzie sobie można posłuchać:)będą kolejki jak za PRL
0 0
odpowiedź
User
Liberał konserwatywny żądający przeniesienia stolicy Polski do Wadowic
Rad jestem, że nie jestem tutaj jedynym konserwatystom.

Proszę wybaczyć, ale taka niedbałość o pisownię języka ojczystego konserwatyście nie przystoi...

Zaś wracając do meritum - taki cykl nie jest czymś odkrywczym. Na antenie Jedynki odkąd pamiętam realizowane były cykle historyczne na Święto Niepodległości, jako że stanowi to misję radia publicznego. Aczkolwiek cieszy mnie, że skoro mamy 100. rocznicę, tegoroczny będzie realizowany z taką pompą... i miejmy nadzieję, że rzetelnością.
0 0
odpowiedź
User
Naczelnik gminy
Zamordujecie resztki sluchaczy tymi specjalnymi cyklami. Nuda, sztampa, bylejakosc.
3 0
odpowiedź
User
/˚ㄥ˚/
Przez spadochroniarzy z PiSu typu K.Gójska czy P.Gociek radio traci sluchaczy , uszy bolą od wiejskich dowcipów, byle jakiego języka, wazeliniarstwa wobec PiSu , niedopuszczanie tych z PO do głosu. Likwidacja rasy
1 0
odpowiedź
User
/˚ㄥ˚/
Przez spadochroniarzy z PiSu typu K.Gójska czy P.Gociek radio traci sluchaczy , uszy bolą od wiejskich dowcipów, byle jakiego języka, wazeliniarstwa wobec PiSu , niedopuszczanie tych z PO do głosu. Likwidacja trasy koncertowej LzR godzi w rozpoznawalność radia
0 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing