SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Historia, teraźniejszość i przyszłość” i „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian” nowymi cyklami PR1 na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W ramach roku obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Program I Polskiego Radia w najbliższym czasie rozpocznie emisję dwóch nowych cykli: „Historia, teraźniejszość i przyszłość” oraz „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian”. Pierwszy z nich zadebiutuje 27 kwietnia, a drugi - 5 maja.

fot. Polskie RadioArticle

W cyklu „Historia, teraźniejszość i przyszłość” prezentowanym w „Sygnałach Dnia” w ostatnie piątki miesiąca, Jedynka przybliżać będzie słuchaczom miejsca istotne w historii Polskiej gospodarki. Dziennikarz Patryk Michalski przypomni co wydarzyło się w nich i jednocześnie przedstawi bilans z prognozą na przyszłość tych regionów.

Gośćmi audycji będą m.in. przedstawiciele organizacji gospodarczych i władz samorządowych, takich miejsc jak np. Gdynia, czy Centralny Okręg Przemysłowy. Wśród tematów znajdą się również: bilans gospodarczy po I i II wojnie światowej, Polskie społeczeństwo po odzyskaniu niepodległości w mieście i na wsi, a także reforma rolna, nowe banki polskie, rozwój wymiany handlowej, wojny celne i nowe branże. Audycja gościć będzie m.in. w Poznaniu, Kielcach oraz Gdyni.

5 maja na antenie Jedynki w sobotnim magazynie „W samo południe" (ok. godz. 12.50) rozpocznie się cykl przygotowywany przez Naczelną Redakcję Gospodarczą z udziałem gościa-eksperta „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian”. Program prezentować będzie w chronologicznym porządku najważniejsze wydarzenia z historii naszej gospodarki oraz sylwetki ekonomistów, polityków i ludzi biznesu, którzy mieli wpływ na polską gospodarkę. Audycja wzbogacona będzie fragmentami odpowiednich nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia oraz komentarzem.

Według badania Radio Track Millward Brown udział PR1 pod względem słuchania w pierwszym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 7,6 proc.

Dołącz do dyskusji: „Historia, teraźniejszość i przyszłość” i „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian” nowymi cyklami PR1 na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Jacek Sobala to świetny strateg i patriota. Kolejny projekt i taki sukces.
Jedynka jest już radiem doskonałym. Taka kosmetyka dopełnia tylko wszystkiego. Trojkę jeszcze tylko należy przewietrzyć i będzie idealnie. Na tą chwilę jest niestrawna dla katolików.

Tyle w temacie!
odpowiedź
User
mon
Historia wg PiS jest mało wiarygodna, a tym bardziej jej wizja, która jest straszna. Pewnie będzie mowa o religijnym wpływie na ekonomię Polski. Czyli typowy bełkot dla PiS-wyznawców i fanatyków religijnych. Tylko słuchaczy ubywa, nowych brak i nie ma kto tego słuchać. Ja nie zamierzam. Wybieram aktywność na świeżym powietrzu bez radia i telewizora. Polecam na zdrowie psychiczne, którego obecnie wielu osobom brakuje.
odpowiedź
User
Piotr
Wszyscy się dziwią, że radio publiczne traci słuchaczy i uważają, że to porażka kierownictwa Polskiego Radia.
Otóż nic podobnego - tu jest realizowany misterny plan! Im niższa słuchalność tym mniejszy wpływ wywrotowych, lewackich dziennikarzy na wykształciuchów i gorszy sort. Ambitnym celem postawionym przed zarządem przez Władcę Polski jest, by przy odbiornikach pozostali sami zwolennicy dobrej zmiany a gorszy sort w ogóle nie miał swojego głosu w mediach publicznych.
W tym kontekście Polskie Radio jest już blisko celu!
odpowiedź