WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Pomagamy zrozumieć” w wizerunkowej kampanii reklamowej „Wprost” (wideo)

KNF podtrzymała 500 tys. zł kary dla właściciela „Wprost” i „Do Rzeczy”

2016-12-05 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Komisja Nadzoru Finansowego utrzymała w mocy decyzję z lipca 2014 roku o nałożeniu 500 tys. zł kary na spółkę PMPG Polskie Media (należą do niej m.in. tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy”) za nieprawidłowości dotyczące sprawozdań finansowych w latach 2009-2011. PMPG zapowiada, że złoży skargę na tę decyzję do sądu administracyjnego.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media /  fot. Beata Jarzębska Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska

Kara administracyjna została nałożona na PMPG Polskie Media w lipcu 2014 roku za nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych w latach 2009-2011. Według Komisji te nieprawidłowości „wpływały istotnie na zmniejszenie wartości informacyjnej ww. raportów okresowych spółki, a przez to mogły wpływać na decyzje gospodarcze podejmowane przez inwestorów na podstawie tych sprawozdań finansowych”.

PMPG szybko odwołała się od tej decyzji, oceniając ją jako niesprawiedliwą i nieuzasadnioną, a potem skrytykowała procedurę odwoławczą. - Brak rzeczywistej możliwości odwołania się od orzeczenia KNF sprawia, że Komisji bliżej do sądu kapturowego niż instytucji sprawiedliwej i wyważonej - oceniał w połowie ub.r. Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wnioskując do ówczesnej premier Ewy Kopacz o wyznaczenie organu administracji publicznej do przeprowadzenia postępowania odwoławczego od decyzji KNF.

W piątek spółka poinformowała, że kara została podtrzymana przez KNF. Zapowiedziała, że złoży na nią skargę do sądu administracyjnego i będzie wnioskować o wstrzymanie wykonania decyzji do czasu rozpatrzenia skargi. PMPG uzasadnia, że kara jest niesłuszna, a „obecnie pozostaje ona również w sprzeczności z założeniami Konstytucji dla biznesu ogłoszonej przez premiera Mateusza Morawieckiego”.

PMPG zaznaczyła, że odłożyła już jako rezerwę środki na zapłacenie kary, więc decyzja KNF nie wpłynie na prognozy wyników finansowych firmy.

W trzech kwartałach br. spółka PMPG Polskie Media zanotowała 37,5 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,15 mln zł zysku netto.

Autor: tw

Wiecej informacji: PMPG Polskie Media, Komisja Nadzoru Finansowego

503 Service Temporarily Unavailable

Service Temporarily Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache Server at www.wirtualnemedia.pl Port 80
  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej