WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Pomagamy zrozumieć” w wizerunkowej kampanii reklamowej „Wprost” (wideo)

Gorący temat

„GW” zarzuca „Wiadomościom” ocenzurowanie wypowiedzi Morawieckiego o „żydowskich sprawcach”, której nie było też w „Faktach”

9

KNF podtrzymała 500 tys. zł kary dla właściciela „Wprost” i „Do Rzeczy”

2016-12-05 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Komisja Nadzoru Finansowego utrzymała w mocy decyzję z lipca 2014 roku o nałożeniu 500 tys. zł kary na spółkę PMPG Polskie Media (należą do niej m.in. tygodniki „Wprost” i „Do Rzeczy”) za nieprawidłowości dotyczące sprawozdań finansowych w latach 2009-2011. PMPG zapowiada, że złoży skargę na tę decyzję do sądu administracyjnego.

Michał Maciątek Michał Maciątek

Kara administracyjna została nałożona na PMPG Polskie Media w lipcu 2014 roku za nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych w latach 2009-2011. Według Komisji te nieprawidłowości „wpływały istotnie na zmniejszenie wartości informacyjnej ww. raportów okresowych spółki, a przez to mogły wpływać na decyzje gospodarcze podejmowane przez inwestorów na podstawie tych sprawozdań finansowych”.

PMPG szybko odwołała się od tej decyzji, oceniając ją jako niesprawiedliwą i nieuzasadnioną, a potem skrytykowała procedurę odwoławczą. - Brak rzeczywistej możliwości odwołania się od orzeczenia KNF sprawia, że Komisji bliżej do sądu kapturowego niż instytucji sprawiedliwej i wyważonej - oceniał w połowie ub.r. Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wnioskując do ówczesnej premier Ewy Kopacz o wyznaczenie organu administracji publicznej do przeprowadzenia postępowania odwoławczego od decyzji KNF.

W piątek spółka poinformowała, że kara została podtrzymana przez KNF. Zapowiedziała, że złoży na nią skargę do sądu administracyjnego i będzie wnioskować o wstrzymanie wykonania decyzji do czasu rozpatrzenia skargi. PMPG uzasadnia, że kara jest niesłuszna, a „obecnie pozostaje ona również w sprzeczności z założeniami Konstytucji dla biznesu ogłoszonej przez premiera Mateusza Morawieckiego”.

PMPG zaznaczyła, że odłożyła już jako rezerwę środki na zapłacenie kary, więc decyzja KNF nie wpłynie na prognozy wyników finansowych firmy.

W trzech kwartałach br. spółka PMPG Polskie Media zanotowała 37,5 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,15 mln zł zysku netto.

Autor: tw

Wiecej informacji: PMPG Polskie Media, Komisja Nadzoru Finansowego

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia