Koniec marki Sony Ericsson?

Sony chce wykupić od firmy Ericsson udziały w spółce joint venture Sony Ericsson - podaje "The Wall Street Journal". Czy to koniec popularnej marki telefonów komórkowych?

km
km
Udostępnij artykuł:

Gazeta powołuje się na anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą, według których dzięki przejęciu pełnej kontroli nad spółką Sony chciałoby zintegrować działalność na rynku smartfonów z operacjami związanymi z tabletami, przenośnymi konsolami do gier wideo i komputerami, w celu obniżenia kosztów i lepszej synchronizacji prac nad urządzeniami mobilnymi.

Spółka joint venture Sony Ericsson powstała w 2001 roku przy równych udziałach obu firm. Agencja Reuters, powołując się na własnych informatorów, twierdzi że rozmowy między Sony i Ericsson co do dalszej przyszłości spółki trwają już od kilku tygodni, gdyż firmy muszą jeszcze w tym miesiącu podjąć decyzję czy przedłużyć umowę, która została zawarta na 10 lat.

Według analityków, wartość udziałów Ericssona w spółce może być warta od 1,3 do 1,7 miliarda dolarów.

Sony Ericsson jest obecnie szóstym największym producentem telefonów komórkowych na świecie, z około 5-proc. udziałem w rynku.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Google z drugim biurem w Krakowie. Dla 300 pracowników

Google z drugim biurem w Krakowie. Dla 300 pracowników

Żywiec Zdrój Minerals+ rusza z nową kampanią. Ambasadorem Tomasz Fornal

Żywiec Zdrój Minerals+ rusza z nową kampanią. Ambasadorem Tomasz Fornal

Syn Karola Nawrockiego uruchamia Pasmo. Pereira będzie dyskutował sam ze sobą

Syn Karola Nawrockiego uruchamia Pasmo. Pereira będzie dyskutował sam ze sobą

Były szef Banku Handlowego ma nadzorować Agorę

Były szef Banku Handlowego ma nadzorować Agorę

Da Grasso wprowadziło do menu nowości inspirowane koreańską kuchnią oraz trendem Ube
Materiał reklamowy

Da Grasso wprowadziło do menu nowości inspirowane koreańską kuchnią oraz trendem Ube

Nowy gospodarz "Przekazu dnia" w Kanale Zero

Nowy gospodarz "Przekazu dnia" w Kanale Zero