WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„CD-Action” liderem sprzedaży wśród pism komputerowych. 8,4 tys. egz. ostatniego numeru „Chipa”

Bauer zamyka warszawską redakcję „PC Format” i zwalnia cały zespół, odchodzi Marek Konderski

2017-09-13 A A A KOMENTARZE: 37 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wydawnictwo Bauer likwiduje warszawską redakcję miesięcznika „PC Format” i rozstaje się z jej redaktorem naczelnym Markiem Konderskim - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Bauer zamyka warszawską redakcję „PC Format” i zwalnia cały zespół, odchodzi Marek Konderski

Jak wynika z naszych informacji redakcja miesięcznika „PC Format” zostanie przeniesiona do Wrocławia, gdzie Wydawnictwo Bauer - wspólnie z „CD-Action” - utworzy platformę skupiające redakcje magazynów komputerowych. Warszawski zespół „PC Format” zostanie rozwiązany - ma funkcjonować tylko do 30 listopada br.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Jak udało się nam ustalić pracę stracą wszyscy dziennikarze i redaktorzy „PC Formatu”. - Jednak zaoferowaliśmy im zatrudnienie we Wrocławiu - informuje Wirtualnemedia.pl Zbigniew Bański, dyrektor wydawniczy segmentu komputerowego Bauera.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że większość zespołu nie jest zainteresowana nową ofertą pracodawcy, ze względu na zmianę miejsca zamieszkania.

Stanowisko straci dotychczasowy redaktor naczelny „PC Format” - Marek Konderski, który piastował je od 2009 roku. Jego miejsce zajmie Adam Chabiński, który wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika "Chip". Ostatnio był dziennikarzem miesięcznika „Medycyna Praktyczna”.

- Dziękuję za wieloletnią współpracę i zaangażowanie przy tworzeniu magazynu Markowi Konderskiemu i całemu zespołowi redakcyjnemu - oświadcza Zbigniew Bański. Dodaje też, że życzy zespołowi „sukcesów i pomyślności w dalszej karierze zawodowej”. - Zapraszam jednocześnie do współpracy z nową redakcją "PC Formatu" - dodaje.

Oba czasopisma należą do najlepiej sprzedających się pism komputerowych w kraju. Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy w maju br. sprzedaż ogółem magazynu „CD-Action”  wyniosła 62 634 egz., zaś PC Format - 35 926 egz.

Autor: Jacek Kowalski / ps

Wiecej informacji: PC Format, Marek Konderski, CD-Action, Adam Chabiński

Komentarze (37) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia