WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polsat liderem oglądalności w DVB-T w 2017 roku. Duże wzrosty kanałów z MUX-8

TV Puls rezygnuje z serialu „Lekarze na start”. „Zainwestowaliśmy bardzo dużo czasu i pieniędzy”

2018-01-19 A A A KOMENTARZE: 38 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Telewizja Puls podjęła decyzję o zakończeniu emisji serialu „Lekarze na start” po pierwszym sezonie. - Produkcja nie została entuzjastycznie przyjęta przez naszych widzów - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.

TV Puls rezygnuje z serialu „Lekarze na start”. „Zainwestowaliśmy bardzo dużo czasu i pieniędzy”

„Lekarze na start” to obyczajowa produkcja przedstawiająca losy piątki absolwentów medycyny, którzy w tym samym czasie trafiają na staż do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Producentem serialu jest należąca do Tadeusza Lampki firma Artrama.

Produkcja była emitowana w dni powszednie w okresie od 4 września do 15 listopada ub.r. W pierwszym tygodniu emisji Telewizja Puls „Lekarzy na start” pokazywała o godz. 19.10, w kolejnych dwóch - o 19.25, a następnie pasmo emisji serialu zmieniono na 16.30.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Puls podjęła decyzję o zakończeniu emisji produkcji po pierwszym sezonie. - Serial „Lekarze na start”, w który zainwestowaliśmy bardzo dużo czasu i pieniędzy i z którym wiązaliśmy bardzo wysokie nadzieje, niestety nie został równie entuzjastycznie przyjęty przez naszych widzów. Po kilku próbach zmiany pasm, wdrożenia dodatkowej promocji, doszliśmy do smutnego wniosku, że nie możemy kontynuować serialu w jego dotychczasowej formule - mówi nam Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls.

Średnia widownia wszystkich 52 odcinków pierwszego sezonu serialu wyniosła 140 tys. osób. Przełożyło się to na 1,40 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 1,63 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (w DVB-T 4+ było to 1,96 proc., a w DVB-T 16-49 - 2,96 proc.). Produkcja w poszczególnych tygodniach notowała systematyczny wzrost oglądalności, ale nawet ostatnie odcinki notowały wyniki poniżej średnich dobowych stacji.

Dąbski informuje nas, że nadawca pracuje nad kilkoma nowymi projektami. - W tym prowadzimy zaawansowane rozmowy z firmą producencką Artrama. Dwa z tych projektów powinny trafić do jesiennej ramówki TV Puls - mówi.

W rolach głównych w „Lekarzach na start” występuje piątka aktorów młodego pokolenia: Dominika Kryszczyńska, Maria Pawłowska, Zuzanna Grabowska, Filip Gurłacz i Kamil Szeptycki. W role ich przełożonych, doświadczonych lekarzy i mentorów wcielają się m.in.: Marta Król, Kamil Szklany, Krzysztof Chudzicki oraz Aldona Jankowska.

Jak już informowaliśmy, wiosną 2018 roku TV Puls pokaże nowe odcinki serialu „Lombard. Życie pod zastaw”. Pierwszy sezon tej produkcji, również pokazywany jesienią ub.r., śledziło średnio 334 tys. widzów.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Lekarze na start, Artrama, TV Puls

Komentarze (38) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia