WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

KRRiT oddaliła skargi dot. słów Ziemkiewicza w TV Republika o samospaleniu i wywiadu Pyzy z Bodnarem w TVP1

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

11

Krystyna Pawłowicz pyta przewodniczącego KRRiT o koncesję dla Radia Wnet. „Czy polskie stacje są w Pana niełasce?”

2018-02-24 A A A KOMENTARZE: 18 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zapytała na Twitterze przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, kiedy Radio Wnet otrzyma koncesję na nadawanie analogowe. - Czy polskie stacje są w niełasce pana Przewodniczącego...? - spytała.

Krystyna Pawłowicz, fot. akpa Krystyna Pawłowicz, fot. akpa

W wpisie twitterowym z pytaniem o koncesję dla Radia Wnet Krystyna Pawłowicz zamieściła swoje zdjęcie z Krzysztofem Skowrońskim, założycielem i szefem tej stacji (Skowroński jest też prezesem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich).

Radio Wnet został uruchomione w 2009 roku, jest nadawane przede wszystkim w internecie. W połowie października ub.r. otrzymało tymczasowe pozwolenie na emisję na częstotliwości 87,8 MHz w Warszawie i okolicach. Od miesiąca rozgłośnia realizuje z Telewizją Republika wspólny program poranny emitowany w soboty.

Krystyna Pawłowicz pisała już do szefów KRRiT i UOKiK-u

Jesienią 2016 roku Krystyna Pawłowicz w piśmie do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionowała stwierdzenie „nasze rodzime produkty” w reklamach polskiej żywności w Kauflandzie. Zwróciła uwagę, że ta firma wywodzi się z Niemiec, jej rodzime produkty są niemieckie. Chodziło jej o reklamy z hasłem  „Wszystko, co kochasz” i grafikami z biało-czerwonym sercem.

W odpowiedzi Kaufland wyjaśnił prezesowi UOKiK, że slogan „nasze rodzime produkty” wynika z faktu, że większość sprzedaży w tej sieci sklepów generują produkty spożywcze od polskich dostawców. Firma zapowiedziała, że nie będzie już określała ich jako „nasze”. Wiosną ub.r. zaczęła nowy cykl reklam, których bohaterami jest sympatyczna kobieta, jej rodzina i sąsiedzi.

Z kolei pod koniec października ub.r. Pawłowicz w wywiadzie w „Sieci” krytycznie skomentowała działanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zarzucając jej opieszałość, niedostateczny nadzór nad wydawaniem koncesji czy brak reakcji na „najbardziej skrajne, kłamliwe, antypolskie wystąpienia, chociaż dysponuje środkami prawnymi, włącznie z karami finansowymi”. W odpowiedzi przewodniczący KRRiT podkreślił, że instytucja ta „działając w oparciu o normy konstytucyjne stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w mediach”.

W lipcu ub.r. Krystyna Pawłowicz zaapelowała do KRRiT o interwencję w sprawie działań części mediów prywatnych, które zdaniem posłanki „bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz”.

Natomiast w październiku 2016 roku posłanka skierowała do Krajowej Rady skargę na wydania „Faktów” pokazane od 30 września do 24 października. Jej zdaniem pokazane wtedy materiały były sprzeczne z ustawowym obowiązkiem rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania. W lutym ub.r. KRRiT w oficjalnym stanowisku przyznała parlamentarzystce częściowo rację, uznając, że w materiałach „Faktów” widać było zaangażowanie nadawcy w spór polityczny, niereagowanie na nieprawdę i podsycanie społecznego napięcia, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści. KRRiT wezwała TVN do niestosowania w przyszłości takich zabiegów.

Autor: tw

Wiecej informacji: Krystyna Pawłowicz, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Radio Wnet, koncesja

Komentarze (18) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia