WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Facebook chce konkurować z YouTube, wpuści na platformę Watch prywatnych twórców wideo

Po kolejnych kontrowersyjnych filmach YouTube odcina Logana Paula od przychodów reklamowych

2018-02-12 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis YouTube zdecydował o czasowym wstrzymaniu emisji reklam przy filmikach popularnego yutubera Logana Paula. Powodem tej decyzji jest opublikowanie ostatnio przez twórcę kontrowersyjnych nagrań, choć wcześniej Paul zapowiadał że nie będzie zamieszczał na swoim kanale treści niezgodnych z regulaminem YouTube’a. Restrykcje mogą kosztować youtubera ponad milion dolarów miesięcznie.

Po kolejnych kontrowersyjnych filmach YouTube odcina Logana Paula od przychodów reklamowych

Logan Paul należy do najpopularniejszych twórców na YouTube, jego kanał w serwisie posiada obecnie ponad 16,5 mln subskrybentów. 22-letni twórca publikuje na nim głównie daily vlogi oraz filmy o charakterze humorystycznym.

W sylwestra ub.r. Logan Paul zamieścił film z japońskiego lasu Aokigahara u podnóża góry Fuji, zwanego także „lasem samobójców” ze względu na liczne akty samobójstw w tym miejscu. Twórca sfilmował z bliskiej odległości jednego z samobójców i włączył tę scenę do opublikowanego materiału.

Film wywołał wśród odbiorców falę oburzenia, w odpowiedzi na to YouTube zdecydował o karnym wykluczeniu Logana Paula z elitarnego programu YouTube's Google Preferred.

Ukarany twórca przeprosił za zamieszczenie krytykowanego filmiku i obiecał, że w przyszłości na jego kanale nie będą się pojawiały podobne treści. Stało się jednak inaczej. Na początku lutego br. Logan Paul zamieścił kolejny kontrowersyjny materiał, w którym youtuber m.in. maltretuje umierającą rybkę oraz próbuje za pomocą elektrycznego paralizatora wskrzesić martwe szczury.

Tym razem YouTube postanowił zastosować bardziej dotkliwe sankcje wobec niesłownego twórcy. W komunikacie serwis poinformował, że postanowił czasowo wstrzymać emisję jakichkolwiek reklam przy filmach publikowanych na kanale Logana Paula.

Jako oficjalny powód swojej decyzji YouTube podał „nieodpowiednie zachowanie” twórcy mogące godzić we wrażliwość innych użytkowników platformy, a także złamanie regulaminu obowiązującego w serwisie.

Według firmy SocialBlade zajmującej się monitorowaniem platform społecznościowych kara nałożona na Logana Paula może go kosztować ok. 1,2 mln dol. miesięcznie.

Zachodnie media technologiczne zwracają uwagę na to, że wprowadzając kolejne restrykcje wobec kontrowersyjnego twórcy YouTube chciał przede wszystkim dać jasny sygnał reklamodawcom, że nie zamierza nadwerężać ich reputacji przez promowanie marek obok materiałów budzących kontrowersje i oburzenie. Tym bardziej, że w przeszłości takie wypadki już się zdarzały, m.in. w marcu ub.r. gdy klika firm wycofało swoje reklamy przy filmach promujących ekstremizm i terroryzm oraz w listopadzie, gdy z kolei okazało się że reklamy pojawiały się w towarzystwie treści wykorzystującej dziecięcą ciekawość do szerzenia przemocy i pornografii.

Autor: ps

Wiecej informacji: Logan Paul, YouTube, youtuberzy

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia