SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Maciej Stec: zarzuty prezesa Telewizji Puls są absurdalne

- Zarzuty prezesa Telewizji Puls pod adresem Cyfrowego Polsatu są absurdalne - tak Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu ocenił starania o unieważnienie koncesji Super Polsatu. Negatywnie ocenił także pretensje o przesunięcie TV Puls na dalekie miejsce w ofercie Cyfrowego Polsatu.

Maciej Stec Article

W lutym Telewizja Puls skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działania Cyfrowego Polsatu. Nadawca zarzuca operatorowi, że ten bezprawnie przesunął TV Puls daleko na swojej platformie cyfrowej (z pozycji 84 na 157), udostępniając to uprzywilejowane miejsce swojemu nowemu kanałowi - Super Polsat. Prezes TV Puls oskarżył wówczas spółkę zarządzającą platformą cyfrową o nadużywanie dominującej pozycji. „Działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji” - można było przeczytać w oświadczeniu dla mediów.

Gdy to nie pomogło, w marcu TV Puls wystąpiła do KRRiT z wnioskiem o unieważnienie zmiany koncesji wyspecjalizowanego kanału sportowego Polsat Sport News na wyspecjalizowany dla osób niepełnosprawnych kanał Super Polsat. Zdaniem prezesa TV Puls, Dariusza Dąbskiego - nowy kanał nie spełnia warunków takiego wyspecjalizowanego kanału, gdyż nadaje powtórki głównego kanału Polsat. Tymczasem 75 proc. audycji powinno być - w myśl zapisów koncesyjnych - skierowanych do osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób dotkniętych dysfunkcją narządu wzroku oraz słuchu.

Podchodami w kierunku zabrania koncesji oburzony jest Maciej Stec, członek zarządy Cyfrowego Polsatu. - Te zarzuty są absurdalne, nie ma co się nad nimi zatrzymywać. Jeżeli my robimy coś naprawdę dobrego, przygotowujemy kanał dla osób niepełnosprawnych, a w zamian za to słyszymy, że trzeba nam unieważnić koncesję, to państwo dopowiedzcie sobie sami resztę. Ja nie będę tego komentował - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej.

Podobnie potraktował niezgodę TV Puls na przesunięcie swojego kanału na platformie Cyfrowego Polsatu. - Takie rzeczy się zdarzają, przesunęliśmy nie tylko TV Puls, lecz kilka innych kanałów także i nikt nie awanturował się z tego powodu. Naprawdę nie widzę tutaj powodów niepokoju prezesa Dąbskiego - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Stec.

W lutym br. udział Super Polsatu w rynku telewizyjnym wyniósł 0,68 proc. (wzrost o 113 proc.), zaś TV Puls - 2,88 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Stec: zarzuty prezesa Telewizji Puls są absurdalne

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz
Chciałbym, żeby Puls wrócił do korzeni i znowu nadawał programy religijno-społeczne, bez tych okropnych reklam dla prawdziwych Polaków. Może nawet wrócić do starej nazwy Telewizja Familijna, a najlepiej do pierwszej Telewizja Niepokalanów
13 17
odpowiedź
User
pol
Co by nie gadać to polsat super nie jest super to jakiś kanał powtórkowy w sumie maja racje bo w naziemnej też ich przesuneli
23 4
odpowiedź
User
Maria Fort
Chciałbym, żeby Puls wrócił do korzeni i znowu nadawał programy religijno-społeczne, bez tych okropnych reklam dla prawdziwych Polaków. Może nawet wrócić do starej nazwy Telewizja Familijna, a najlepiej do pierwszej Telewizja Niepokalanów

Czyli Widz jest za tym by była to TV Trwam bis oraz by uległa stopniowej samolikwidacji.
6 11
odpowiedź
User
Mariola
Dajcie serial Sila o normalnej porze a nie o 6-stej rano już drugi serial którego nie mogę obejrzeć do końca .Nawet nie odpisaliście jak do Was napisałam jeśli nie zmienicie godzin emisji to ja i moi znajomi zrezygnujemy z Waszego kanału Pozdrawiam
7 2
odpowiedź
User
futu
Jak się Dąbskiemu w CP nie podoba, to nich się stamtąd wyniesie:)
12 4
odpowiedź
User
tss01g
ale o tym,że super polsat ma znikome udogodnienia dla osób z dysfunkcją wzroku oraz słuchu. to sie nie odnióśł? wystarczą im powtorki,bo sa niepełnosprawni?
9 1
odpowiedź
User
OLO
"W lutym br. udział Super Polsatu w rynku telewizyjnym wyniósł 0,68 proc. (wzrost o 113 proc.), zaś TV Puls - 2,88 proc."jeszcze kilka miesięcy i Super Polsat przebije powtórkami Puls. brawo Prezesie Dariuszu!!
7 1
odpowiedź
User
Karol
Ja jednak zgadzam się z zarzutami skierowanymi do CP. Ich nowy program to same powtórki, nieszczególne skierowane do osób niepełnosprawnych. Skoro Polsat nie spełnił warunków to dlaczego ma dalej zajmować kanał, który bezprawnie sobie zwolnił, a pod którym wcześniej znajdował się Puls
3 0
odpowiedź
User
Klara
Polsat- nie kompromitujcie się. Bronicie czegoś, czego nie da się obronić. Może i chodzi o Waszą platformę ale to nie znaczy, że możecie robić co Wam się podoba. Puls głośno walczy o swoje i brawo za to dla nich. Mam nadzieję, że inne bezprawnie przesuwane kanały wezmą z nich przykład i połączą siły.
2 0
odpowiedź
User
Jaaa
Jakoś nie zauważyłam tych udogodnień dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu. To program emitujący same powtórki, który próbuje się teraz bronić nieistniejącymi udogodnieniami. Polsat pewnie nie spodziewał się, że robiąc co mu się podoba natknie się na taki opór, a teraz chwyta się czego może, żeby się jakoś wybronić.
Brawo Puls- walczcie dalej.
2 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing