WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Cyfrowy Polsat: 6,5 mln zł na pensje zarządu, 16,7 mln zł na premie w 2016 roku

Maciej Stec: zarzuty prezesa Telewizji Puls są absurdalne

2017-03-17 A A A KOMENTARZE: 10 FORUM DRUKUJ POLEĆ

- Zarzuty prezesa Telewizji Puls pod adresem Cyfrowego Polsatu są absurdalne - tak Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu ocenił starania o unieważnienie koncesji Super Polsatu. Negatywnie ocenił także pretensje o przesunięcie TV Puls na dalekie miejsce w ofercie Cyfrowego Polsatu.

Maciej Stec Maciej Stec

W lutym Telewizja Puls skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działania Cyfrowego Polsatu. Nadawca zarzuca operatorowi, że ten bezprawnie przesunął TV Puls daleko na swojej platformie cyfrowej (z pozycji 84 na 157), udostępniając to uprzywilejowane miejsce swojemu nowemu kanałowi - Super Polsat. Prezes TV Puls oskarżył wówczas spółkę zarządzającą platformą cyfrową o nadużywanie dominującej pozycji. „Działanie Cyfrowego Polsatu jest nie tylko zakłóceniem dostępu do odbioru programu TV Puls i pogwałceniem prawa odbiorców do informacji, ale czynem nieuczciwej konkurencji” - można było przeczytać w oświadczeniu dla mediów.

Gdy to nie pomogło, w marcu TV Puls wystąpiła do KRRiT z wnioskiem o unieważnienie zmiany koncesji wyspecjalizowanego kanału sportowego Polsat Sport News na wyspecjalizowany dla osób niepełnosprawnych kanał Super Polsat. Zdaniem prezesa TV Puls, Dariusza Dąbskiego - nowy kanał nie spełnia warunków takiego wyspecjalizowanego kanału, gdyż nadaje powtórki głównego kanału Polsat. Tymczasem 75 proc. audycji powinno być - w myśl zapisów koncesyjnych - skierowanych do osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób dotkniętych dysfunkcją narządu wzroku oraz słuchu.

Podchodami w kierunku zabrania koncesji oburzony jest Maciej Stec, członek zarządy Cyfrowego Polsatu. - Te zarzuty są absurdalne, nie ma co się nad nimi zatrzymywać. Jeżeli my robimy coś naprawdę dobrego, przygotowujemy kanał dla osób niepełnosprawnych, a w zamian za to słyszymy, że trzeba nam unieważnić koncesję, to państwo dopowiedzcie sobie sami resztę. Ja nie będę tego komentował - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej.

Podobnie potraktował niezgodę TV Puls na przesunięcie swojego kanału na platformie Cyfrowego Polsatu. - Takie rzeczy się zdarzają, przesunęliśmy nie tylko TV Puls, lecz kilka innych kanałów także i nikt nie awanturował się z tego powodu. Naprawdę nie widzę tutaj powodów niepokoju prezesa Dąbskiego - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Stec.

W lutym br. udział Super Polsatu w rynku telewizyjnym wyniósł 0,68 proc. (wzrost o 113 proc.), zaś TV Puls - 2,88 proc.

Autor: Jacek Kowalski

Wiecej informacji: Maciej Stec, Telewizja Puls, Cyfrowy Polsat, TV Puls

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia