WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paradoks wysokiego zaangażowania - kiedy marki wolą nie dyskutować z fanami na Facebooku (raport)

#Konkurs i #Warszawa najpopularniejszymi hasztagami na polskim Facebooku w 2017 roku

2018-02-08 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dwa najpopularniejsze hasztagi używane na polskich stronach na Facebooku to #Konkurs (ponad 15 tys. razy) i #Warszawa (ponad 14 tys. razy) - wynika z raportu firmy monitorującej treści w internecie Sotrender.

#Konkurs i #Warszawa najpopularniejszymi hasztagami na polskim Facebooku w 2017 roku

Pierwszą piątkę najczęściej używanych na polskich fanpejdżach dopełniają #wiem (użyty ponad 10 tys. razy), #wieszwiecej (ponad 9,7 tys. razy) i #Sputnik, którego użyto ponad 8,3 tys. razy.

Największe strony na polskim Facebooku należą do piłkarzy – Roberta Lewandowskiego i Kuby Błaszczykowskiego. Spośród marek komercyjncy, najwyżej w zestawieniu znalazły się telekomy – Play (miejsce 3.) a także Serce i Rozum (fanpejdż należący do marki Orange, miejsce 5.). Bardzo wysoko, na miejscu 4., znalazła się trenerka fitness Ewa Chodakowska. Media w rankingu jako jedyne reprezentuje Radio Eska – na miejscu szóstym.

Najszybciej rozwijającą się stroną w ujęciu procentowym jest Strefa Chillout, której liczba fanów w ciągu roku urosła o 2700 proc. W liczbach bezwzględnych najszybciej wzrastała strona Samsuna, Weekendowo i Pyszności.

W rankingu Sotrendera uwzględniono również najbardziej angażujące strony – to znaczy takie, gdzie dokonano najwięcej akcji. Pod tym względem bezkonkurencyjne w ubiegłym roku były strony rozrywkowe – SokzBuraka, Wiedza Bezużyteczna i Besty. W kategorii najszybciej odpowiadających marek liderami okazały się telekomy – Plus i Orange.

Najaktywniejszą w ubiegłym roku, biorąc pod uwagę liczbę opublikowanych postów, stroną była historia, jakiej nie poznasz w szkole. Na tym fanpejdżu zamieszczono ponad 26,1 tys. postów. Drugie miejsce należy do strony Bóg Honor Ojczyzna, na której opublikowano ponad 24,3 tys. wpisów. Podium zamyka fanpejdż z poradami dla kobiet w ciąży – Ciąża pytania i odpowiedzi (22,3 tys. postów).

Autor: jd

Wiecej informacji: Facebook, Sotrender, strony na Facebooku w 2017

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia