WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Kukiz do TVP: ujawnicie wszystkie nagrania z Sowy i Przyjaciół. Pereira kpi z sugestii Schetyny (wideo)

Gorący temat

Netflix ma 117 mln subskrybentów, rekordowe wzrosły wpływy i zysk

0

„Nasz Dziennik”: informacja o apelu Pawła Kukiza o wycofanie wojsk NATO to skutek ataku hakerów

2017-09-07 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W serwisie internetowym „Naszego Dziennika” rano pojawiła się na krótko nieprawdziwa informacja, jakoby Paweł Kukiz zaapelował do prezydenta o wycofanie z Polski amerykańskich żołnierzy służących tu w ramach kontyngentu NATO. Wydawca i redaktor naczelny „Naszego Dziennika” wyjaśnili, że serwis został zaatakowany przez hakerów.

„Nasz Dziennik”: informacja o apelu Pawła Kukiza o wycofanie wojsk NATO to skutek ataku hakerów

Tekst w serwisie „Naszego Dziennika” o apelu Kukiza został zilustrowany rzekomym screenem z fanpage’a facebookowego polityka. Przed południem artykuł zniknął z witryny.

Agnieszka Ścigaj, wiceprzewodnicząca klubu poselskiego Kukiz’15, zapowiedziała na Twitterze, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury „o fałszerstwo podpisu i pieczątki oraz kłamstwo”.

Po południu wydawca i redaktor naczelny „Naszego Dziennika” wystosowali oświadczenie, w którym poinformowali, że nad ranem serwis dziennika został zaatakowany przez hakerów.

- Niezidentyfikowane osoby w sposób nielegalny złamały zabezpieczenia portalu i w sposób nielegalny zamieściły fałszywą treść, zawierającą rzekome oświadczenie posła Pawła Kukiza, przewodniczącego Klubu Poselskiego Kukiz’15 - opisali.

- Wydawca oświadcza, że w związku z zaistniałą sytuacją podejmie wszelkie niezbędne kroki prawne w celu ustalenia sprawców ataku hakerskiego i pociągnięcia ich do odpowiedzialności prawnej - dodano w oświadczeniu.

 

Autor: tw

Wiecej informacji: Nasz Dziennik, Paweł Kukiz, hakerzy

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia