SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olczyk, Cieślik, Miziołek i Ćwiek we „Wprost”, Mariusz Staniszewski wicenaczelnym

Do zespołu redakcyjnego „Wprost” dołączyli kolejni nowi dziennikarze, m.in. Mariusz Cieślik, Eliza Olczyk i Cezary Adamczyk (związani poprzednio z „Rzeczpospolitą”) oraz Joanna Miziołek. Drugim wicenaczelnym tygodnika został Mariusz Staniszewski, ostatnio związany z „Do Rzeczy”.

Staniszewski oprócz pracy jako sekretarz redakcji w „Do Rzeczy” (gdzie jego obowiązki przejął właśnie Łukasz Zboralski) doradzał przez pewien czas Superstacji (więcej o tym). „Wprost” będzie miał teraz dwóch zastępców naczelnego - pierwszym pozostaje Bartosz Marczuk.

Mariusz Cieślik pokieruje we „Wprost” działem Cywilizacja (dotąd funkcja ta nie była obsadzona). W bieżącym numerze przeczytać można jego żartobliwy alfabet kampanii prezydenckiej, przygotowany wspólnie z Robertem Górskim z Kabaretu Moralnego Niepokoju, a także artykuł o nowej książce Umberto Eco. Dziennikarz przejął również prowadzenie rubryki o nowościach książkowych (wcześniej zajmował się tym Piotr Kofta). Cieślik przez ostatnie ponad dwa lata pracował w „Rzeczpospolitej” (więcej na ten temat).

Do zespołu „Wprost” dołączyła Eliza Olczyk, która wcześniej przez wiele lat pracowała jako dziennikarka działu krajowego „Rzeczpospolitej”. Olczyk do nowego numeru napisała artykuł o sytuacji w SLD i przeprowadziła wywiad z Magdaleną Ogórek. Od maja dla tygodnika pisać będą również dziennikarz ekonomiczny Cezary Adamczyk (poprzednio też w „Rzeczpospolitej”), dziennikarz śledczy Mariusz Kowalewski (związany do tej pory m.in. z „Superwizjerem” TVN) oraz Joanna Miziołek (wcześniej „Polska The Times” i 300polityka.pl).

Stały zespół tygodnika wzmocnią też dotychczasowi współpracownicy Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin i Jakub Mielnik. Ponadto współpracę z „Wprost”  rozpoczynają dziennikarka Joanna Ćwiek oraz publicysta Rafał Geremek.

Wcześniej, w kwietniu, do zespołu „Wprost” dołączyli: Jarosław Giziński (jako szef działu Kraje) oraz Malwina Buszko (sekretariat). Na łamach tygodnika pojawili się też nowi felietoniści i komentatorzy (więcej na ten temat).

Do nagłej zmiany na stanowisku redaktora naczelnego doszło pod koniec marca - Sylwestra Latkowskiego zastąpił Tomasz Wróblewski. Z „Wprost” odeszło wówczas czworo dziennikarzy (przeczytaj szczegóły). Kolejni (m.in. Magda Papuzińska i Magdalena Rigamonti) zrezygnowali z pracy, bo nie odpowiadały im warunki przedstawione przez nowe kierownictwo (więcej o tym).

Według danych ZKDP w lutym br. średnia sprzedaż ogółem „Wprost” wynosiła 68 152 egz. (zobacz wyniki wszystkich tygodników opinii).

Dołącz do dyskusji: Olczyk, Cieślik, Miziołek i Ćwiek we „Wprost”, Mariusz Staniszewski wicenaczelnym

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Ten przerzut dziennikarzy to nic innego jak desant z jednej nabierającej wody łajby na drugą, która także niedługo zatonie.
odpowiedź
User
Tomo
Tygodnik "Wprost" często jak żadne inne pismo w kraju nie zatrudnia, tylko wynajmuje dziennikarzy na jakiś czas. Do zmiany kolejnego naczelnego. Może dlatego jest tak poważanym pismem?
odpowiedź
User
JanDzban
Sztandar wyprowadzić
odpowiedź