WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Gorący temat

Magdalena Ogórek oskarża dyrektora Muzeum Polin o zniesławienie na wystawie o antysemityzmie

11

Pierwsza mapa internetu

2007-06-28 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Izraelscy naukowcy podjęli próbę opracowania pierwszej mapy internetu.

Izraelscy naukowcy opracowali mapę internetu. To oryginalne przedsięwzięcie nie mogłoby dojść do skutku bez wsparcia ponad 5600 wolontariuszy z 97 krajów, którzy pobrali specjalny program monitorujący ruch internetowy.

Rezultatem jest "najbardziej aktualny i pełny obraz internetu" powiedział Shai Carmi z Bar Ilan University dodając:"Lepsze zrozumienie struktury internetu możliwe jest jedynie dzięki dokładnej analizie danych. Krok po kroku musieliśmy zbadać rodzaje i wielkość przepływu danych kształtowany przez naszych wolontariuszy".

Do stworzenia topograficznej mapy internetu potrzebny był specjalny program - DIMES, który zbierał informacje o internetowym przepływie danych. Teraz, wszyscy wolontariusze, którzy brali udział w projekcie będą mieli nie tylko satysfakcje. Mogą zobaczyć na stworzonych na podstawie wyników badań obrazach jak kształtuje się ruch internetowy w ich najbliższym sąsiedztwie.

Autor:

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia