WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Airbnb i LinkedIn wśród najlepszych aplikacji w Google Play

Play w 2020 roku może przejąć Virgin Mobile Polska

2018-01-16 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Play podpisał z Virgin Mobile Polska (VMP) porozumienie, w ramach którego może przejąć w 2020 roku wszystkie udziały wirtualnego operatora. W rezultacie baza Play wzrośnie o ponad 400 tysięcy klientów.

Play w 2020 roku może przejąć Virgin Mobile Polska

W komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl zarząd Play Communications informuje, że w dniu 15 stycznia 2018 r. spółka P4 (właściciel Play) zawarła szereg umów z Virgin Mobile Polska oraz jej udziałowcami: Dirlango Trading & Investments Limited i VMCEE B.V., a także wiodącymi inwestorami VMP - Vegueros Coöperatief U.A. (spółka zależna należąca w całości do Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P.), Farledico Investments Limited (spółka zależna należąca w całości do Łukasza Wejcherta) i Kai-Uwe Ricke.

Zgodnie z komunikatem podpisane umowy przyznają Play opcję nabycia wszystkich udziałów w VMP w 2020 r. Zgodnie z przyjętą metodologią wycena opcji została oparta o jednoroczne przychody VMP skorygowane o określone elementy.

Inwestorzy zobowiązali się spowodować, że wszystkie udziały w Virgin Mobile Polska zostaną sprzedane Play w przypadku, gdy operator skorzysta z opcji kupna.

Ponadto umowy określają warunki przyszłej współpracy pomiędzy Play a Virgin Mobile Polska. Strony będą kontynuować współpracę rozpoczętą w momencie powstania VMP przy założeniu, że minimalny poziom gwarantowanych płatności do Play będzie wyższy o około 25 mln zł, osiągając łącznie ok. 84 mln zł w latach 2018-2021. W ramach współpracy Virgin Mobile Polska, działający jako operator wirtualny (MVNO), bez własnej infrastruktury telekomunikacyjnej, korzysta z infrastruktury Play.

- Dlaczego sprzedajemy Virgin Mobile Polska? To jest naturalna droga wirtualnych operatorów komunikacyjnych na całym świecie - mówi „Wyborczej” Łukasz Wejchert, współwłaściciel Virgin Mobile Polska. - Jeśli firma zbuduje swoją wartość, stworzy bazę abonentów, tradycyjni operatorzy ją przejmują. Pozyskują dzięki temu innych klientów niż do tej pory. A dla inwestorów finansowych będzie to normalna ścieżka wyjścia z inwestycji - dodaje Wejchert.

Virgin Mobile Polska (VMP) jest największym polskim operatorem wirtualnej sieci ruchomej MVNO. Na koniec roku 2016 miał 412 tys. klientów. Firma zadebiutowała na naszym rynku w sierpniu 2012 roku, od połowy 2015 roku jej prezesem jest Grażyna Piotrowska-Oliwa, wcześniej związana m.in. z Orange Polska i PGNiG.

Na koniec września 2017 r. sieć Play miała 14,89 mln klientów, o 1,7 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast liczba jej abonentów wzrosła o 15,1 proc. W trzech kwartałach ub.r. Play Communications zanotował wzrost wpływów operacyjnych o 9,6 proc. do 4,93 mld zł i spadek zysku netto o 56,5 proc. do 244,5 mln zł.

Autor: ps

Wiecej informacji: Play, Virgin Mobile

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia