WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Krzysztof Czabański o tekście „Super Expressu”: to haniebny paszkwil, nie jestem resortowym dzieckiem

Rada Mediów Narodowych na dodatkowym posiedzeniu zajmie się sytuacją w Radiu Gdańsk

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Sprawozdanie z rocznej działalności i sytuacja w Radiu Gdańsk mają być głównymi punktami zwołanego na środę 14 marca nadzwyczajnego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, przewodniczący Krzysztof Czabański zwołał je zaledwie z dwudniowym wyprzedzeniem.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara) Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara)

Spotkania RMN zwoływane są (w myśl regulaminu) z siedmiodniowym wyprzedzeniem i odbywają się zazwyczaj w czwartki. Tymczasem w poniedziałek szef rady rozesłał jej członkom informację o środowym spotkaniu. Będzie zawierało dwa punkty: wysłuchanie i przyjęcie sprawozdania za całoroczną działalność RMN oraz „sprawy Radia Gdańsk”. - Zostało to podane właśnie w ten, dość enigmatyczny, sposób. Nie ma podanego żadnego kandydata na prezesa, więc trudno powiedzieć precyzyjnie, czym będziemy się zajmowali w tym punkcie - mówi nam Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

- Ponieważ w Radiu Gdańsk cały czas nie ma prezesa, będziemy dokładnie rozpatrywali sytuację w nim panująca. Nie będzie jednak rozmowy o żadnym konkretnym kandydacie, bo takiego jeszcze nie wyłoniono ani nie zgłoszono. Na razie szefuje tam wyznaczony przez byłego prezesa prokurent - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący RMN.

Radio Gdańsk nie ma prezesa od początku marca br., kiedy z tej funkcji zrezygnował Andrzej Liberadzki. Pismo z rezygnacją (jak się nieoficjalnie mówi: wymuszoną) przesłał do wiadomości RMN pod koniec lutego br.

Także na początku marca Liberadzki w oficjalnym piśmie pożegnał się ze współpracownikami z rozgłośni. Stwierdził w nim, że odchodzi „uwzględniając oczekiwania kierownictwa lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, które dwa lata temu poprosiło mnie o objęcie tego stanowiska”. - Żegnam się z Radiem Gdańsk z żalem i dobrymi wspomnieniami. Z żalem - bo mogliśmy razem z zespołem jeszcze wiele zdziałać; ze wspomnieniami - bo na koniec swojej kariery dziennikarskiej przeżyłem ciekawą przygodę zawodową, w środowisku sympatycznych osób ogarniętych pasją robienia radia publicznego dla inteligentnych ludzi - napisał Andrzej Liberadzki.

Liberadzki został powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako przewodniczący rady nadzorczej Presspubliki i członek rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Po jego odejściu rozgłośnią kieruje (jako prokurent) jej dyrektor operacyjny, Dariusz Wasielewski. Z naszych informacji wynika, że to on ma największe szanse na objęcie stanowiska prezesa anteny.

Według badania Radio Track w drugim półroczu ub.r. udział Radia Gdańsk w rynku radiowym w Trójmieście wyniósł 8 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Rada Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, Juliusz Braun, Radio Gdańsk

Komentarze (3) Dodaj komentarz

  1. Co trzeba mieć w głowie, żeby w dobie narastającej agresji, a nawet przestępczości, na antenie publicznego radia poświęcić czas na informacje, że "w Krakowie otwarto pierwszy w Polsce klub, w którym do celu rzuca się, proszę państwa siekierami" ?
    Jeśli prawdą jest, że misją mediów publicznych, wg Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest m.in. " tworzenie programów, które realizują społeczne i kulturalne potrzeby społeczeństwa", to wczorajsza ( z 13.03.2018) popołudniowa audycja " Zapraszamy do Trójki" prowadzona przez Patrycjusza Wyżgę przekroczyła wszelkie granice antymisji !!! Co ważnego miał do przekazania P. Wyżga, który w prowadzonym przez siebie programie umieścił materiał/ relację / wypowiedzi gości i instruktorki z tego klubu gdzie do celu rzuca się siekierami ? Z audycji dowiadujemy się, że " kręgle są dla mięczaków", a rzucanie siekierą do celu to : najbardziej męska rozrywka, szczyt męstwa, niecodzienny sport, który przywędrował z Kanady, gdzie panowie przy piwie rzucali siekierami, trzeba tak rzucać, żeby siekiera leciała prosto do tarczy - opis wyglądu narysowanych punktów - celów w tarczy, 10 minut treningu i każdy załapuje, trzeba się tylko w tym fachu wyszkolić, wreszcie, że dla gości tego klubu to jest forma integracji, w pracy rzucamy mięsem, a po pracy siekierami, standardowe formy integracji np. kręgle nie wyzwalają takiej energii.... Na koniec sam Patrycjusz Wyżga poświęca czas antenowy na takie kuriozalne informacje: podaje wymiary trzonka i ciężar takiej siekiery.....P.S.Ponieważ uważam, że kultura fizyczna, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach, polega na uprawianiu i propagowaniu całkiem innych dziedzin sportu, więc pytam. Kto odpowie za ten skandal ? To jest niewiarygodna kompromitacja ! Może już dość tej karuzeli zmian w Trójce ? Kto odpowiada za ten transfer ? Kto powierzył taki program tak prymitywnej osobie ? Z nowym prowadzącym to takie nowe horyzonty będzie teraz wytyczala Trójka ? Kto odpowie za propagowanie agresji ? Czy dyrekcja zauważyła, że do prowadzącego zadzwoniło chyba tylko dwóch słuchaczy, w tym jeden w sprawie siekier ? Dlaczego, tak jak to było dotychczas, ZD3 nie prowadzą naprawdę kompetentni, wrażliwi, inteligentni, lubiani i szanowani przez słuchaczy wyjątkowi radiowcy z wieloletnim doświadczeniem - Krystian Hanke, Michał Olszański, Marcin Pośpiech i Kuba Strzyczkowski ?
    P.S. 2. Może niech decydenci odsluchają programy ZD3 z każdym z tych prowadzących i uczciwie porównają poziom ? Może zauważą to co zauważył każdy inteligentny słuchacz, że poziom nowego prowadzącego jest niestety wyjątkowo żenujący o czym świadczy nie tylko materiał o siekierach, ale też jego prostacki komentarz ( to miał być dowcip ? ) o doznaniach inspektorów pracy...Zwrócę też uwagę że już na początku tej "kariery" są takie nistosowne i bulwersujące "kwiatki"... A jest takie przysłowie . Od rzemyczka do koniczka......Jeśli Trójka chce trzymac poziom to może niech P. Wyżga zostanie przy tym na czym się zna czyli przy ekonomii ? A zespół, który prowadził ZD3 -Krystian Hanke, Michał Olszański, Marcin Pośpiech i Kuba Strzyczkowski niech zostanie przy tym na czym się zna czyli niech nadal wypełnia misję publicznego radia.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia