SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wawa z rekordem słuchalności, rosną również ZET Gold i Radio Pogoda

Na pozycji lidera słuchalności sieci radiowych w Polsce w najnowszej fali utrzymało się Radio Eska. Największy wzrost w zestawieniu zanotowały dwie stacje: ZET Gold i Radio Pogoda. Z kolei liderem spadków było Radio Złote Przeboje.

W okresie od lutego do kwietnia 2017 roku udział w rynku sieci radiowej Eska wśród słuchaczy w wieku od 15 do 75 lat wyniósł 6,7 proc., czyli o 0,1 pkt. proc. mniej, niż w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Audytorium 17, skupiające 17 rozgłośni radia publicznego z udziałem wynoszącym 5,5 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.). Przewaga Eski nad Audytorium 17 zmniejszyła się o 0,3 pkt. proc. do 1,2 pkt. proc.

Na ostatniej lokacie podium, z udziałem na poziomie 3,3 proc., uplasowało się RMF MAXXX. Stacja ta zanotowała wzrost o 0,3 pkt. proc.

Rozgłośnia ta wyprzedziła Złote Przeboje, które wypadły z podium. Stacja ta zanotowała największą stratę w zestawieniu - jej udział zmniejszył się o 0,4 pkt. proc. do 2,7 proc.

Szóste miejsce zanotowało Radio Wawa, którego udział zwiększył się o 0,3 pkt. proc. do 1,4 proc. udziału. Jak wynika z informacji przekazanych przez nadawcę, jest to najwyższy średni udział tej stacji w trzymiesięcznych falach słuchalności radia.

Największym wzrostem w zestawieniu, wynoszącym 0,4 pkt, proc., ex aequo pochwalić się mogły dwie stacje: ZET Gold (1,1 proc. udziału; 7. lokata) i Radio Pogoda (0,9 proc. udziału; 8. lokata).

Dane o rynku sieci radiowych w ostatnim roku.

 

Dołącz do dyskusji: Radio Wawa z rekordem słuchalności, rosną również ZET Gold i Radio Pogoda

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciek
Gdyby czytać tylko tytuły Michała Kurdupskiego, można się srogo pomylić: ZetGold w marcu 1.1, w kwietniu 1.1 i to oznacza dla redaktora prowadzącego ogromny wzrost...
odpowiedź
User
lradio
Gdyby choć chwilę się zastanowić to nie pisałoby się takich głupot: bierze się dwa tożsame okresy: rok do roku: luty-kwiecień (0,7-1,1).
odpowiedź
User
Znawca
Przecież od września nie będzie już ZetGolda więc mogą rosnąć w siłę...
odpowiedź