WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Tomasz Sakiewicz: powszechny abonament rtv zrodzi bunt społeczny, rząd ratuje TVP, a nie zrobił nic dla TV Republika

Rasistowska okładka „Gazety Polskiej”? „Krytykujący jak ciemnota w średniowieczu”

2017-07-26 A A A KOMENTARZE: 32 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Na okładce najnowszego numeru „Gazety Polskiej” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) znalazło się zdjęcie uchodźców, otaczających zwłoki białego mężczyzny. Eksperci oskarżają tygodnik o rasizm, a Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”, odpowiada: - Zachowują się jak ciemnota w średniowieczu.

Rasistowska okładka „Gazety Polskiej”? „Krytykujący jak ciemnota w średniowieczu”

Na okładce najnowszego wydania „Gazety Polskiej” znalazło się zdjęcie uchodźców, otaczających zwłoki białego mężczyzny. W ten sposób redakcja zapowiada tekst o „śmiertelnych chorobach”, przyniesionych przez przybyszów. „Jarosław Kaczyński miał rację” - brzmi podtytuł, a tytuł - „Raport potwierdza: groźne choroby uchodźców”. Autorem publikacji jest Grzegorz Wierzchołowski, dziennikarz „GP” oraz redaktor naczelny serwisu Niezalezna.pl. Sedno tekstu stanowi omówienie raportu niemieckiego Robert Koch Institute.

- Joseph Goebbels lubi to! "Der Stürmer" lubi to! Rasizm lubi to! Ksenofobia lubi to! Dno moralne lubi to! Draństwo lubi to! Podłość lubi to! - tak okładkę ocenił Przemysław Szubartowicz, redaktor naczelny serwisu Wiadomo.co.

Dziennikarz i operator Adam Bała napisał jeszcze ostrzej: - GazetaPolska = Der Sturmer. Julius Streicher byłby się wzruszył wiedząc, że nie zawisł w tej Norymberdze na darmo.

Ziemowit Szczerek, pisarz i publicysta, udostępnił na Facebooku kolaż okładki i napisał: - Tymczasem prawica hula sobie w najlepsze i erudycyjnie czerpie pełnymi garściami z klasyki argumentacji w walce politycznej.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl wyjaśnia, że okładka miała tylko wprowadzić mocno poparty badaniami temat.

- Oburzającym się odpowiedziałbym, że przypuszczają bardzo ostry atak na renomowany instytut Kocha, którego raport publikujemy. Zresztą: nawet łagodząc wnioski tego raportu. My tyko wzywamy do tego, aby - pomagając uchodźcom, przyjmując ich - przygotować się na zagrożenie epidemiologiczne. To jest oczywiste, że jeżeli ostrzega nas najbardziej renomowany instytut w Europie, który nie słynie z wybitnie konserwatywnych poglądów - no to trzeba się przygotować na takie zagrożenia. Dziennikarze oburzający się i protestujący zachowują się trochę jak ciemnota w średniowieczu, która słysząc o chorobach zakaźnych szła spalić tego, który przynosił takie informacje - kończy Sakiewicz.

To nie pierwsza kontrowersyjna okładka tygodnika. W marcu br. na okładce znalazła się grafika z Donaldem Tuskiem w mundurze przypominającym nazistowski i Angelą Merkel, którzy wysiadają z tramwaju z napisem „nur für Deutsche”. I ona wywołała oburzenie w  środowisku.

 W I kwartale 2017 roku średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej" wyniosła 34 tys. egz.

Autor: jk

Wiecej informacji: rasizm, gazeta polska, Tomasz Sakiewicz

Komentarze (32) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia