WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Spotify notuje 60 milionów płatnych użytkowników, o 10 milionów więcej niż w marcu

Gorący temat

Agora za 8,65 mln zł sprzedaje siedzibę „Gazety Wyborczej” w Gdańsku

0

Richard Sanders czwartym szefem Tidala w ciągu dwóch lat

2017-08-09 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Richard Sanders został nowym CEO muzycznego serwisu Tidal, który w przeszłości nie miał szczęśliwej ręki do szefów. Od momentu startu w 2015 Sanders jest już czwartym prezesem dobrze znanej także w Polsce muzycznej platformy streamingowej.

Richard Sanders czwartym szefem Tidala w ciągu dwóch lat

O mianowaniu Richarda Sandersa nowy prezesem Tidala poinformowały zachodnie serwisy zajmujące się muzyką i rozrywką.

Przed objęciem obecnej funkcji w Tidalu Sanders przez 5 lat kierował niezależną wytwórnią muzyczną Kobalt Music Group, wcześniej zaś był menedżerem wysokiego szczebla w Sony Music.

Sanders zastąpił na fotelu CEO Tidala Jeffa Toiga, który zrezygnował w końcu maja br. Wcześniej zaś szefami serwisu byli Andy Chen oraz Peter Tonstad. To oznacza, że Sanders jest już czwartym CEO Tidala w krótkim czasie, bowiem platforma wystartowała 2015 r. W branży muzycznej mówi się nieoficjalnie o tym, że kolejne dymisje prezesów są skutkiem braku możliwości porozumienia z raperem Jay’em Z, który ma większość udziałów w Tidalu.

W polskiej sieci Tidal pojawił się na przełomie marca i kwietnia 2015 r. oferując dostęp do streamingu muzyki w cenie 39,99 zł miesięcznie. Szybko jednak zdobyło popularność dzięki umowom promocyjnym które zawarł m.in. z Play oraz platformą Allegro.

 

Autor: ps

Wiecej informacji: Tidal, Sanders, streaming

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia