SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” w internecie już nie za darmo

W serwisie internetowym „Rzeczpospolitej” za materiały z weekendowego dodatku „Plus-Minus” trzeba już płacić. To pierwszy polski dziennik, który zdecydował się na taki krok.

Od weekendu w dziale serwisu internetowego „Rzeczpospolitej” można czytać tylko początkowe fragmenty artykułów z dodatku publicystycznego „Plus-Minus”. Całe teksty są dostępne po wykupieniu czasowego dostępu – na tydzień (co kosztuje 3 zł brutto), cztery tygodnie (9 zł), kwartał (19 zł), pół roku (29 zł) lub rok (49 zł). Pieniądze można przekazać kartą, przelewem lub SMS-owo.

Przez poprzednie dwa tygodnie żeby czytać w całości teksty z internetowego „Plusa-Minusa”, trzeba było jedynie się zarejestrować. „W coraz większym stopniu gazeta nasza dociera do Państwa w formie elektronicznej. Uznajemy zatem, że sprawiedliwe będzie zrównanie sytuacji czytelników płacących za nią w kiosku i czytelników preferujących lekturę na ekranie komputera lub telefonu” – brzmi uzasadnienie umieszczone w serwisie gazety.

„Rzeczpospolita” to pierwszy w Polsce dziennik ogólny, który wprowadza opłaty za artykuły w internecie. Na świecie dyskusję na temat takiego modelu udostępniana treści prasowych rozpoczął w ubiegłym roku Rupert Murdoch, zapowiadając m.in. wycofanie z Google News artykułów ze swoich gazet. Na początku czerwca brytyjski dziennik „The Times” i tygodnik „The Sunday Times” – należące do kierowanego przez Murdocha koncernu News Corp. – wprowadzą opłaty za dostęp do całości swoich internetowych wydań (więcej).
 

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” w internecie już nie za darmo

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
baczyński
najwyższy czas!!!
odpowiedź
User
majka
tiaa już widać tłumy płacące za rzepę;-)
odpowiedź
User
yogi
Kończy się era darmowych informacji. Rzepa w Polsce jest pierwsza, a na zachodzie płatnych informacji jest coraz więcej. Wytworzenie dobrej informacji jest bardzo kosztowne, byle jakiej, czyli 99% informacji w sieci, często kosztuje tzw "nic", bo nic to też nie jest.
odpowiedź