WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Serwisy telewizji informacyjnych: TVN24.pl na czele, TVN24BiS.pl przed TVP.info, duży wzrost PolsatNews.pl

Telewizja Republika z programem o „sztuce oczyszczonej z ideologii”, prowadzącymi Marcin Bąk i Janusz Janowski

2017-11-16 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W najbliższą sobotę w Telewizji Republika zadebiutuje program „Republika sztuki”. Prowadzącymi będą Marcin Bąk i Janusz Janowski. Tematem programu zaś ogólnie pojmowana sztuka, etapy jej rozwoju i stereotypy z nimi związane.

Telewizja Republika z programem o „sztuce oczyszczonej z ideologii”, prowadzącymi Marcin Bąk i Janusz Janowski

W „Republice sztuki” ma być przedstawiana sztuka „oczyszczona z ideologicznych naleciałości”.

- Obowiązująca narracja opisująca sztukę jest ugruntowana w lewicowym paradygmacie kultury, zaciemniającym rzeczywistą istotę sztuki i odrywającym sztukę od jej historycznych korzeni. W konsekwencji takiej narracji w świadomości społecznej funkcjonują rozmaite mity, jak ten mówiący, że sztuka jest rzeczą gustu - mówi jeden z prowadzących nowy program, Janusz Janowski.

„Republika sztuki” będzie emitowana w każdą sobotę o 21.20 ( program będzie można zobaczyć także w niedzielę zaraz po „Politycznej Kawie” Tomasza Sakiewicza o godz. 13.00).

To jeden z siedmiu nowych formatów, zaprezentowanych przez stację w połowie października podczas przedstawiania jesiennej ramówki i nowej identyfikacji wizualnej. Główną zmianą jest poszerzenie pasma wieczornego, które zaczyna się teraz o godz. 18:30 audycją „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą: Magdalena Bałkowiec, Aleksandra Zarzycka), a kończy się po 21:00, programem „W punkt” Katarzyny Gójskiej-Hejke (prowadząca od poniedziałku do środy) i Ryszarda Gromadzkiego (prowadzący we czwartki).

Według badania Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział Telewizji Republika w oglądalności wyniósł 0,05 proc. w grupie wszystkich widzów i 0,03 proc. w grupie komercyjnej.

Autor: jk

Wiecej informacji: Telewizja Republika, Marcin Bąk, Janusz Janowski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia