SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

TVP zaczyna współpracę z chińskim nadawcą. Będzie wymiana programów i wspólny film dokumentalny

Telewizja Polska podpisała umowę o współpracy z chińskim nadawcą - Chengdu Radio and Television. To jeden z największych nadawców na tamtejszym rynku. Realizacja umowy ma pomóc przybliżać Polakom informacje o chińskim rynku. Z polskiej strony umowę sygnował członek zarządu TVP, Maciej Stanecki.

fot. tvp Article

To już druga ważna umowa, wiążąca polskiego publicznego nadawcę z chińskimi mediami. Pierwszą podpisała jesienią ub. roku była prezes Polskiego Radia, Barbara Stanisławczyk-Żyła z chińskim Radiem i Telewizją Prowincji Syczuan. W ramach tej współpracy w styczniu chińskie Radio FM 95,5 dwa razy dziennie (o 14.15 i 19.30) emitowało polską muzykę, zaś w lipcu 2017 r. zorganizuje międzynarodowy festiwal muzyczny w stolicy prowincji - Chengdu.

Chengdu to metropolia, zamieszkana przez 10 mln osób. Właśnie przez nią przebiega szlak, którym polska żywność eksportowana jest do Chin. Uniwersytet Syczuański (w tej prowincji leży miasto Chengdu) rozwija współpracę z uczelniami z naszego kraju, a jego studenci mogą uczyć się języka polskiego. Dlatego ta współpraca i przybliżenia Polakom tego , co dzieje się w Chinach - zdaniem Macieja Staneckiego - jest bardzo ważne.

- Chcemy przez przybliżenie widzom chińskiej kultury i gospodarki pomóc w nawiązaniu współpracy z Chengdu - najszybciej rozwijającym się miastem na świecie. Dziś współczesna Polska znana jest w Chinach głównie z produktów spożywczych, czas dodać do tego polska kulturę - mówi Maciej Stanecki.

Do podpisania umowy doszło podczas targów Global Innovation and Entepreneurship Fair.

Współpraca ma być prowadzona w trzech podstawowych obszarach: wymiany programowej, koprodukcji oraz wymiany dobrych praktyk i edukacji. W Chinach przebywają teraz polscy dziennikarze - w efekcie tej wizyty w ramach nowej umowy powstanie wkrótce film dokumentalny poświęcony chińskiej polityce Nowego Jedwabnego Szlaku i jej konsekwencjom dla relacji Łodzi z Chengdu oraz - szerzej - Polski i Europy z Chinami. Dokument przygotują wspólnie polscy i chińscy dziennikarze.

Tematyka chińska już zaczyna coraz częściej pojawiać się w programach informacyjnych TVP. Jednym z ostatnich przykładów może być informacja o chińskim programie podboju kosmosu, realizowanym przez Pekin. Wiadomość zagościła pod koniec ub. tygodnia na antenie TVP Info.

W Chinach trwa właśnie gospodarcze Forum Pasa I Szlaku, skupiające 29 państw z całego świata. Obecna jest także delegacja z Polski, pod przewodnictwem premier Beaty Szydło. W trakcie forum omawia się najważniejsze kwestie dotyczące intensyfikacji współpracy gospodarczej między Chinami, a państwami położonymi wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku. Wśród tych państw jest także i Polska. W trakcie wizyty w Chinach premier Beata Szydło powiedział m. in., że Polska jest postrzegana w Chinach jako brama, która może prowadzić do współpracy z Unią Europejską.

Dołącz do dyskusji: TVP zaczyna współpracę z chińskim nadawcą. Będzie wymiana programów i wspólny film dokumentalny

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Precz z PiS
Zasrani komuniści.... Wstyd!
36 26
odpowiedź
User
Brawo
W chinach giną ludzie z bandytami podpisujecie cyrograf!!!!!!
31 24
odpowiedź
User
widz
MADE IN CHINA... to luksusowy produkt.!!!!
27 9
odpowiedź
User
Eter
Caly świat robi z Chinami biznes. Mamy jedwabny szlak - trzeba to komercjalizować. Dobrze, ze chociaż jeden w tym tvp myśli o biznesie i chce sprzedać polskie produkcje a nie jak bokiem dać nagrody zasłużonym mimo, ze nie ma kasy.
26 9
odpowiedź
User
gość
Czekam na podobne umowy z TV białoruską i mongolską. A nie mogę się doczekać takiej umowy z TV Korei Północnej.
40 18
odpowiedź
User
OLO
wiadomo Polski dyktator ma umowę z Chińskim dyktatorem. ręka rękę myje.
21 13
odpowiedź
User
Komuna
Abz żyło się lepiej! Nam i wam towarzysze!
18 9
odpowiedź
User
MP
Sklodowski wojażuje zamiast wziąć sie do roboty !
13 5
odpowiedź
User
MT
Krytycy mają mentalność Kalego.
10 8
odpowiedź
User
Red
Kierownictwo TVP pewnie ma mokro w gaciach, jak chińska telewizja transmituje masowe egzekucje na stadionach.
14 8
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing