TVS zmienia profil na edukacyjny i chce na multipleks

Krajowa Rada Radiofonii Telewizji zmieniła profil kanału TVS z z uniwersalnego na edukacyjno-poznawczy, wzbogacony o audycje o Śląsku. Dzięki temu nadawca mógł wystartować w konkursie na nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Jak informuje TVS, dokonana przez KRRiT zmiana profilu stacji to efekt przeprowadzonego już odświeżenia oferty telewizji. - Z uwagi na zauważalny w wynikach oglądalności wzrost popularności programów o tematyce popularnonaukowej, programów dokumentalnych oraz audycji dla dzieci zdecydowaliśmy się zmienić profil. W związku z wprowadzaniem nowej strategii programowej, od jakiegoś czasu mamy już na antenie programy tego typu, więc niejako było to usankcjonowanie istniejącego stanu rzeczy. Dzięki temu obecnie możemy uczestniczyć w konkursie na MUX-1 - informuje portal Wirtualnemedia.pl Marta Piotrowska, sekretarz programowa TVS.

Z anteny stacji nie znikną jednak pozycje związane ze Śląskiem. To na takiej tematyce niemal wyłącznie opierała się telewizja w pierwszych latach jej nadawania. - Programy takie jak „Śląskie od kuchni” czy „Koncert życzeń” zostają, ponieważ cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem naszych widzów - dodaje Piotrowska. Nadal emitowane będą też lokalne wiadomości. - Stawiamy na ambitną ofertę programową - taką, która bawi, ale jednocześnie uczy - podkreśla jednak Piotrowska.

Kanał TVS nadaje od 2008 roku i dostępny jest na satelicie w wersji FTA, na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych w całej Polsce. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że jego średni udział w rynku w styczniu br. wyniósł 0,33 proc. (więcej na ten temat).

O miejsce dla kanału edukacyjno-poznawczego w konkursie powalczą też Platforma Mediowa Point Group z razem z firmą Astro, ZPR (kanał Fokus, dowiedz się więcej), 4fun Media (więcej na ten temat), Discovery Newtorks (kanał DMAX, dowiedz się więcej; ), Edusat oraz spółka Apella (poznaj szczegóły).

Konkurs na ostatnie cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej KRRiT ogłosiła pod koniec grudnia 2012 roku. Przyjmowanie wniosków w konkursie zakończyło się w poniedziałek 25 lutego br. Dotąd do KRRiT wpłynęło w sumie 12 zgłoszeń. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty w ciągu kilku miesięcy, a nowe stacje na MUX-1 pojawią się najpóźniej do 28 kwietnia 2014 roku w miejsce kanałów TVP.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Silver TV ma dług wobec Pawła Blajera. Dziennikarz z nietypową propozycją, spółka odpowiada

Silver TV ma dług wobec Pawła Blajera. Dziennikarz z nietypową propozycją, spółka odpowiada

Program TVP "19.30" się zmieni. Chodzi o oprawę

Program TVP "19.30" się zmieni. Chodzi o oprawę

Komisja Europejska zgodziła się warunkowo na fuzję właściciela TVN

Komisja Europejska zgodziła się warunkowo na fuzję właściciela TVN

Ruszył dom mediowy Karnowskiego, Tulickiego i Adamczyka. Będzie także film i książka o TVP

Ruszył dom mediowy Karnowskiego, Tulickiego i Adamczyka. Będzie także film i książka o TVP

Retail Media w ofercie Wirtualnej Polski. Dane, zasięg i technologia, które pracują na realizację celu klienta
Materiał reklamowy

Retail Media w ofercie Wirtualnej Polski. Dane, zasięg i technologia, które pracują na realizację celu klienta

W Grupie ZPR Media nowa szefowa audio i wideo. Jędrzej Nowak konsultantem

W Grupie ZPR Media nowa szefowa audio i wideo. Jędrzej Nowak konsultantem