WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Polska Press Grupa będzie uczyć studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Polska Press Grupa zamyka Wiadomości24.pl. „Użytkownicy przenieśli się do social media”

2017-09-25 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl, uruchomiony w 2006 roku, kończy działalność. Jego właściciel, Polska Press Grupa, uzasadnia, że witryna notowała coraz niższą popularność, bo internauci wolą zamieszczać wiadomości na portalach społecznościowych.

Polska Press Grupa zamyka Wiadomości24.pl. „Użytkownicy przenieśli się do social media”

Informacja o zakończeniu działalności Wiadomości24.pl pojawiła się w tym serwisie w piątek po południu. - Chcemy Wam podziękować za Wasze zaangażowanie w budowanie serwisu i poinformować, że zdecydowaliśmy o zakończeniu działania w tym miejscu. Za trzy miesiące zaprosimy Was pod nowy adres i do współpracy w nowej formule, która - jesteśmy o tym przekonani - znacznie lepiej odpowie na potrzebę dzielenia się informacjami, jak i dotarcia z nimi do zainteresowanych odbiorców - napisał zespół witryny.

Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press Grupy, w rozmowie w Wirtualnemedia.pl potwierdziła, że za trzy miesiące Wiadomości24.pl definitywnie znikną z internetu. Przez ten czas użytkownicy współtworzący witrynę będą jeszcze mogli skopiować swoje treści, natomiast nie można już dodawać kolejnych.

Spadająca popularność Wiadomości24.pl

Rzeczniczka Polska Press Grupy przyznaje, że serwis w ostatnich notował malejącą popularność: miał mniej odwiedzających, spadła też liczba użytkowników publikujących treści. - Internauci przenieśli się z takimi aktywnościami do social media. Ponadto na Wiadomości24.pl pojawiały się fake newsy i spam - dodaje Joanna Pazio.

Według badania Megapanel Gemius/PBI w styczniu 2012 roku Wiadomości24.pl miały 627,6 tys. realnych użytkowników i 3,23 mln odsłon, a w styczniu 2015 roku - 232,8 tys. użytkowników i 1,27 mln odsłon. Nowszych danych na razie nie udało nam się uzyskać.

Wiadomości24.pl to najbardziej znany serwis dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce. Działa od połowy 2006 roku. - W tym czasie ponad 7 tysięcy Autorek i Autorów opublikowało blisko 185 tysięcy materiałów i prawie 600 tys. zdjęć. Imponujące, prawda? Na naszych wspólnych łamach realizowaliśmy ideę dziennikarstwa obywatelskiego i stworzyliśmy miejsce, którego drugiego takiego na polskim rynku nie znajdziemy. To wszystko dzięki Wam! - opisuje zespół serwisu. - Dziennikarstwo oddolne też nie jest dziś takie samo, jak wtedy, gdy wspólnie z Wami zaczynaliśmy. Chcąc sprostać dzisiejszej rzeczywistości, my też musimy się zmienić. Dlatego zdecydowaliśmy o zakończeniu działania serwisu w dotychczasowej formule i przygotowujemy przeprowadzkę - dodają redaktorzy.

Za trzy miesiące Polska Press Grupa ma zaprezentować nową usługę, mającą zastąpić Wiadomości24.pl. Wydawca na razie nie podaje o niej żadnych informacji.

Autor: tw

Wiecej informacji: Wiadomości24, Polska Press Grupa

Komentarze (8) Dodaj komentarz

  1. To na pewno dla mnie koniec pewnej epoki. Mój pierwszy artykuł na Wiadomościach24.pl został opublikowany 12.01.2009r. Tu stawiałem pierwsze kroki w dziennikarstwie. Dzięki dostrzeżeniu przez Tomasz Kowalski odbyłem praktyki w Dziennik Łódzki. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi oraz krytykowali (bo konstruktywna krytyka pomaga). Dla Wiadomości24.pl przeprowadziłem mnóstwo wywiadów m.in. z Drupim, Dani Klein, Sandrą, Kate Ryan, Serjem Tankianem, Michałem Bajorem, Kamilem Bednarkiem, Ireną Jarocką, Bogusławem Mec, Małgorzatą Pieczyńską, Martą Żmuda-Trzebiatowską. Prócz tego przeprowadziłem relacje na żywo m.in. z: Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 roku we Francji, Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku w Polsce i Ukrainie, Mistrzostw Europy w Koszykówce Kobiet w 2011 roku, Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Kobiet w 2009 roku. Przygotowałem relacje i fotorelacje m.in. z: koncertów Leonarda Cohena, Eltona Johna, Stinga, System Of A Down, TOTO, Andrea Bocelliego, Green Day, Smokie, Il Divo. Dziękuję, że w serwisie zainteresował się mną mój późniejszy guru w kategorii wywiadu Marek Różycki jr. To On nauczył mnie podejścia do trudnej sztuki wywiadu prasowego, której efekty można przeczytać na stronie https://odkrywamyidoli.wixsite.com/odkrywamyidoli. Z łezką w oku będę wspominał moje nagrody: II miejsce w konkursie "Dziennikarz Obywatelski 2010 roku" w kategorii kultura, III miejsce w konkursie "Dziennikarz Obywatelski 2011 roku" w kategorii kultura, III miejsce w konkursie "Dziennikarz Obywatelski 2012 roku" w kategorii kultura. Podziękowania dla przyjaciół, których tutaj poznałem.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia