WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

KRRiT: TVP nie naruszyła prawa, ignorując WOŚP. Jerzy Owsiak: nie zapłatę już abonamentu rtv

Gorący temat

„Gazeta Polska Codziennie” wspiera związaną z pismem sędzię jako kandydatkę do KRS i broni Ryszarda Czarneckiego ws. słów o Róży Thun

5

„Woronicza 17” w jednak na żywo, większość gości z serduszkami WOŚP. TVP Info informuje o finale akcji

2018-01-13 A A A KOMENTARZE: 23 FORUM DRUKUJ POLEĆ

TVP Info nie zdecydowało się wyemitować nagranego w piątek odcinka programu „Woronicza 17”. Program emitowano jak zwykle na żywo, zamiast Michała Rachonia prowadził go Adrian Klarenbach, a części gości była w studiu z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W stacji podawane są też informacje o finale WOŚP.

fot. TVP Info fot. TVP Info

O tym, że niedzielny odcinek „Woronicza 17” został nagrany już w piątek, podał w sobotę w południe serwis Fakt24.pl, powołując się na informacje od posła Andrzeja Halickiego z PO, jednego ze stałych gości programu. Oficjalnym powodem miało być to, że prowadzący Michał Rachoń wyjeżdża w weekend na urlop.

Tę wersję potwierdził portalowi Wirtualnemedia.pl Tadeusz Płużański, szef publicystyki w TVP Info. - Z tego co wiem, prowadzący ma urlop i nagrał program wcześniej - powiedział.

Za to Halicki oceniał, że powodem mogło być to, że TVP obawiała się, że w dzień finału WOŚP część gości będzie wspominała o tym w programie.

Ostatecznie TVP Info nie zdecydowało się wyemitować nagranego już odcinka. „Woronicza 17” jest emitowane na żywo, a gospodarzem jest Adrian Klarenbach. W zapowiedzi odcinka przyznał, że pierwotnie chciano pokazać program z odtworzenia. - Program został przygotowany, ale wydarzenia, które w tak zwanym międzyczasie się wydarzyły, spowodowały, że mogę dzisiaj państwa i moich gości, tradycyjnie państwu znanych z programu „Woronicza 17”, przywitać - stwierdził Klarenbach na początku programu.

Z kolei Andrzej Halicki podziękował, że program jest nagrywany w dniu wielkiej zbiórki społecznej. - W piątek zrobiliśmy sobie próbę generalną - żartował.

Większość gości „Woronicza 17” (przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Kukiz ’17, PSL i Kancelarii Prezydenta RP) pojawiła się w studiu z naklejonymi na ubraniu serduszkami charakterystycznymi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serduszka nie miał jedynie Jacek Sasin z PiS.

W niektórych przedpołudniowych serwisach informacyjnych TVP Info podano wiadomości o finale WOŚP.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Rok temu Telewizja Polska zignorowała finał WOŚP, w „Wiadomościach” wymazano serduszko

W styczniu ub.r. Telewizja Polska po raz pierwszy nie relacjonowała finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po tym jak kilka miesięcy temu po wieloletniej współpracy przestała być głównym partnerem telewizyjnym Fundacji WOŚP (tę funkcję przejęła Grupa TVN).

Publiczny nadawca relacje z finału pokazał głównie w kanałach TVP3, natomiast w głównym wydaniu „Wiadomości” pojawiła się jedynie kilkunastosekundowa wzmianka. Za to w krótkim nagraniu wypowiedzi posła PO wymazano serduszko WOŚP, które miał naklejone na kurtce. Zapytany o to w interpelacji poselskiej Jacek Kurski wyjaśnił, że powodem był zwykły, niewynikający ze złej woli błąd realizatora, przy czym w redakcji zastanawiano się, czy pokazanie tego znaczka nie będzie kryptoreklamą. Za małą liczbę informacji o finale WOŚP i wymazanie serduszka skrytykował Telewizję Polską Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Zaraz po zeszłorocznym finale Jerzy Owsiak odpowiedzialnością za przemilczenie akcji obarczył Jacka Kurskiego, jednocześnie docenił dziennikarzy regionalnych stacji TVP i Polskiego Radia, którzy przygotowali relacje z tego wydarzenia. Ówczesna szefowa „Wiadomości” Marzena Paczuska tłumaczyła natomiast, że Telewizja Polska nie miała obowiązku informować o akcji, w którą był zaangażowany TVN. Natomiast TVP w odpowiedzi na inną interpelację poselską stwierdziła, że współpraca z Fundacją WOŚP nie zawsze była łatwa, a Jerzy Owsiak miał duże wymagania.

W czerwcu ub.r. Owsiak ponownie skrytykował władze TVP, tym razem za brak informacji o kupowaniu przez Fundację WOŚP sprzętu medycznego. - I jako płatnik (kwitek już wielokrotnie pokazywałem publicznie) niniejszym oświadczam – Panie Kurski, jest pan oszustem medialnym i w sposób karygodny dysponuje Pan moimi pieniędzmi na TVP. Chętnie z panem się zmierzę w każdym sądzie polskim, jeśli będzie chciał mnie Pan oskarżyć o zniesławienie. Powtarzam - jest pan oszustem medialnym i sprzeniewierzył Pan moje pieniądze na podatek dla telewizji - zwrócił się Owsiak do prezesa TVP.

Z kolei miesiąc temu Jerzy Owsiak skierował skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na to, że Telewizja polska unika informowania o działalności Fundacji WOŚP - zarówno o finałach WOŚP i kupowaniu sprzętu medycznego, jak też Przystanku Woodstock.

Autor: tw

Wiecej informacji: Woronicza 17, TVP Info, Adrian Klarenbach, WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Komentarze (23) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia