80 tys. widzów meczów Bundesligi w Eurosport 2. Hitem starcie Bayernu z Borussią

Spotkania niemieckiej Bundesligi w sezonie 2014/2015 na antenie Eurosportu 2 oglądało średnio 77 tys. widzów. Największą oglądalnością cieszyły się dwa mecze, w których Bayern Monachium grał z Borussią Dortmund.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:

W okresie od sierpnia ub.r. do maja br. Eurosport 2 pokazał w sumie 147 meczów Bundesligi. Oglądało je średnio 77 tys. widzów, co przełożyło się na 0,62 proc. udziału w rynku w grupie 4+ i 0,57 proc. w 16-49 - pokazują dane Nielsen Audience Measurement udostępnione Wirtualnemedia.pl przez Eurosport. Stacja podaje, że oglądalność spotkań Bundesligi w zakończonym sezonie była o 28 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Największą widownię w sezonie 2014/2015 zgromadził mecz Bayernu Monachium z Borussią Dortmund, który odbył się 1 listopada ub.r. Oglądało go 691 tys. osób, co zapewniło stacji aż 3,86 proc. udziału w rynku. Na drugiej pozycji znalazło się kolejne starcie tych dwóch drużyn, tym razem z 4 kwietnia br. Jego widownia wyniosła 428 tys. oglądających.

Top 10 meczów Bundesligi w sezonie 2014/2015

W sumie w zestawieniu top 10 meczów znalazło się aż osiem spotkań z udziałem Bayernu, w którym gra Robert Lewandowski oraz cztery rozegrane przez Borussię, gdzie występują Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

- Można było się spodziewać, że przejście Roberta Lewandowskiego do Bayernu Monachium znacząco podniesie zainteresowanie meczami bawarskiego klubu w stosunku do poprzedniego sezonu. Jesteśmy jednak szczególnie zadowoleni z faktu, że coraz popularniejsza staje się cała niemiecka liga. Oglądalność meczów bez udziału kluczowych dla polskiego kibica klubów, Borussii i Bayernu, wzrosła o 45 procent - mówi Radek Jaworski, dyrektor działu komunikacji w Eurosport Polska.

W zakończonym sezonie widzowie Eurosportu 2 w całej Europie po raz pierwszy w historii mogli także oglądać studio meczowe prowadzone przez polskich piłkarskich ekspertów - Tomasza Lacha, komentatora Eurosportu i Eurosportu 2 oraz Radosława Gilewicza, byłego reprezentanta Polski. Zostało ono wyemitowane 4 kwietnia br. w dniu meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Dwa kolejne polskie studia nadano podczas ostatnich kolejek Bundesligi, w tym podczas meczu Bayernu z Mainz 23 maja br.

Sezon 2015/2016 Bundesligi rozpocznie się 14 sierpnia br. Eurosport 2 - tak jak w poprzednich sezonach - pokazywać będzie pięć meczów na żywo w każdej kolejce. Wcześniej, 1 sierpnia kanał przeprowadzi transmisję z Superpucharu Niemiec.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów