Andrzej Twarowski dołącza do Zapinamypasy.pl, w czasie mundialu będzie ekspertem Telewizji Polskiej

Dziennikarz piłkarski Andrzej Twarowski - po półrocznym zakazie konkurencji po odejściu z Canal+ - wraca do mediów. Będzie prowadził audycje w radiu internetowym Zapinamypasy.pl oraz gościł jako ekspert przy transmisjach w Telewizji Polskiej z piłkarskich mistrzostw świata.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Andrzej Twarowski dołącza do Zapinamypasy.pl, w czasie mundialu będzie ekspertem Telewizji Polskiej
Andrzej Twarowski, fot. Onet

O swoim powrocie do mediów Andrzej Twarowski poinformował w poniedziałek na Twitterze. - Przewidywany termin powrotu 1 czerwca. Możliwe są zakłócenia w sieci radiowej. Pasy już zapięte. Prosimy nie regulować odbiorników - zapowiedział. Dodał też, że zacznie prowadzić audycję w Zapinamypasy.pl tuż po godz. 9:00.

Internetowe radio sportowe Zapinamypasy.pl nadaje od początku lutego br. Jego nazwa nawiązuje do powiedzenia: „Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”, które Andrzej Twarowski wypowiadał często na początku komentowanych meczów.

Właścicielem stacji jest Remes Sport, a redaktorem naczelnym - Mikołaj Kruk. Z końcem marca z rozgłośnią rozstał się poprzedni szef redakcji Michał Gąsiorowski. - Zbyt wiele różnic dzieli mnie i właścicieli w wizji radia i całego projektu Zapinamypasy - uzasadnił.

Andrzej Twarowski zaznaczył też, że będzie gościł w studio Telewizji Polskiej podczas transmisji z piłkarskich mistrzostw świata. Turniej potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, TVP pokaże wszystkie 64 mecze.

Twarowski od 1996 roku do jesieni ub.r. pracował w Canal+. Komentował mecze (głównie ligi angielskiej i polskiej) oraz prowadził programy (przez wiele lat „Ligę+”, a potem „Ligę+Extra”).

Odszedł z firmy wspólnie z Tomaszem Smokowski, zapowiadali uruchomienie nowego projektu. Z programów Canal+ zniknęli w połowie października ub.r., a formalnie byli zatrudnieni do końca listopada. Z nadawcą wiąże ich jeszcze zakaz konkurencji, który w przypadku Twarowskiego trwa do końca maja, a w przypadku Smokowskiego - do końca sierpnia (w związku z tym dziennikarz musiał zrezygnować z dalszego udziału w programie „Misja futbol” w Onecie).

Przed pracą w Canal+ Andrzej Twarowski był związany m.in. z „Expressem Wieczornym”, „Gazetą Wyborczą” i radiową Trójką.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Koniec współpracy z Eleven Sports. Liga żużlowa tylko w Canal+

Koniec współpracy z Eleven Sports. Liga żużlowa tylko w Canal+

Jakub Wątor z programem w TVP. O cyfrowej rzeczywistości

Jakub Wątor z programem w TVP. O cyfrowej rzeczywistości