Produkcja powstała na podstawie popularnej gry firmy Rovio, polegającej na strzelaniu ptakami z procy. - Pytanie, które Rovio najczęściej otrzymuję to: "Dlaczego te ptaki są takie gniewne?" - wyjaśniał producent John Cohen. - O tym, jest ta opowieść. O tym, skąd wziął się konflikt między ptakami a zielonymi prosiakami. Za reżyserię odpowiadają Fergal Reilly i Clay Kaytis. Animacja zarobiła po pierwszym weekendzie w USA 39 milionów dolarów.
W top 10 zestawienia znalazły się jeszcze dwie nowości. Na 3. miejscu pojawiała się pierwsza z nich - komedia "Sąsiedzi 2" z blisko 22 milionami dolarów na koncie. W sequelu do swych ról wracają Seth Rogen i Rose Byrne wcielający się w przeciętne amerykańskie małżeństwo mieszkające na przedmieściach. Ich spokój zakłócają imprezujący sąsiedzi. Tym razem są to studentki. W obsadzie znaleźli się także Zac Efron, Chloë Grace Moretz, Dave Franco, Ike Barinholtz, Carla Gallo, Christopher Mintz-Plasse, Kiersey Clemons, Beanie Feldstein, Selena Gomez oraz Lisa Kudrow.

Oczko niżej pojawił się drugi z nowych obrazów - "Nice Guys. Równi goście". Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. XX wieku w Los Angeles. Fabuła koncentruje się na dwóch bohaterach. Jeden z nich, Jackson Healy (w tej roli Russell Crowe), alkoholik na odwyku, jest osiłkiem do wynajęcia. Drugi, Holland March (Ryan Gosling), to pechowy prywatny detektyw. Panowie łączą siły, próbując rozwiązać pewną sprawę, która okazuje się o wiele bardziej skomplikowana i prowadzi do daleko sięgającego spisku. Kryminał Shane'a Blacka zarobił nieco pomad 11 milionów dolarów.
Oto pełne zestawienie:1. "Angry Birds" - 39 milionów dolarów2. "Kapitan Ameryka: wojna bohaterów" - 33,1 miliona dolarów3. "Sąsiedzi 2" - 21,8 miliona dolarów4. "Nice Guys. Równi goście" - 11,3 miliona dolarów5. "Księga dżungli" - 11 milionów dolarów6. "Zakładnik z Wall Street" - 7,1 miliona dolarów7. "The Darkness" - 2,4 miliona dolarów8. "Zwierzogród" - 1,7 miliona dolarów9. "Łowca i Królowa Lodu" - 1,2 miliona dolarów10. "Dzień matki" - 1,1 miliona dolarów.











