Apple z Volvo: nowy XC90 z systemem CarPlay (wideo)

Firmy Apple i Volvo nawiązały współpracę, w ramach której system sterujący funkcjami nowego modelu samochodu Volvo XC90 będzie wykorzystywał interfejs Apple CarPlay. Głównym elementem deski rozdzielczej będzie centralny ekran dotykowy o wielkości zbliżonej do tabletu.

km
km
Udostępnij artykuł:
Apple z Volvo: nowy XC90 z systemem CarPlay (wideo)

Dzięki rozwiązaniu Apple CarPlay samochód ma spełniać rolę iPada, iPhone’a i iPoda. Wszystkie funkcje będą dostępne za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego. Stworzony wspólnie przez Volvo i Apple interfejs będzie także reagował na polecenia głosowe i komendy przycisków umieszczonych w kierownicy.

W Apple CarPlay użytkownicy będą mogli korzystać z takich funkcji iPhone'a jak telefonowanie, wysyłanie i odczytywanie SMS-ów, odtwarzanie muzyki czy nawigacja.

Pierwszym modelem Volvo z Apple CarPlay na pokładzie będzie nowy XC90, który ma zostać zaprezentowany pod koniec br.

 

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

#WM GLOBAL. Szybki przegląd newsów ze świata mediów i reklamy

#WM GLOBAL. Szybki przegląd newsów ze świata mediów i reklamy

W sporcie WP tuż nad Interią. Na czele Onet, Sport.pl z dużym spadkiem

W sporcie WP tuż nad Interią. Na czele Onet, Sport.pl z dużym spadkiem

Filmowy magazyn TVP Kultura wróci jesienią. Z nowym prowadzącym

Filmowy magazyn TVP Kultura wróci jesienią. Z nowym prowadzącym

Sweet.TV z pierwszym zyskiem w Polsce. Dwa razy więcej z subskrypcji i reklam

Sweet.TV z pierwszym zyskiem w Polsce. Dwa razy więcej z subskrypcji i reklam

"Fakty" z najdroższymi reklamami w TVN

"Fakty" z najdroższymi reklamami w TVN

Inea dalej pod kreską. Więcej z internetu i na odsetki dla właściciela

Inea dalej pod kreską. Więcej z internetu i na odsetki dla właściciela